Jak ustawi? silnik??? Prosz? o porady.

Witam! Mam nieduży górnopłat 120 cm rozpiętości z silnikiem OS MAX

  1. Nawet przy niedużych obrotach, już przy starcie strasznie ściąga mi go w lewo, a zaraz po oderwaniu się od ziemi obraca się wokół własnej osi na grzbiet i spada. Problem w tym, że nie mam lotek, a skręcanie w prawo nic nie daje. Doświadczony modelarz stwierdził, że model jest zbudowany prawidłowo i jedyne co moge zrobić to zmienić ustawienie silnika. Z planów modelu wynika, że silnik powinien być ustawiony zgodnie z linią samolotu i tak obecnie jest. Proszę o udzielenie mi wskazówek co zrobić i jak naprawić problem.
Reply to
michal-poland
Loading thread data ...

Zwieksz wychylenie silnika w prawo 2-3 st. Sprawdz czy jest zachowana symetria konstrukcji, zobacz jaki jest wznios skrzydla (moze za maly lub nie mo go wcale...) co skutkuje brakiem statecznosci poprzecznej.

Reply to
alehar

przedewszystkim silnik skłon w dół ok 3 stopnie i w prawo tyle stopni aby jadąc po pasie jechał prosto patrząc od tyłu.sprawdz wyważenienie modelu tzn środek ciężkości i zrównoważenie masy modelu w symetri wzdłużnej(czy któreś skrzydło nie jest cięższe lub wichrowane).I ważny kąt natarcia skrzydeł wzgledem symetri poziomej modelu.No i ciąg zespołu napędowego conajmniej 50% wagi startowej

Reply to
Marian

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.