Modelarze z Wrocławia

Witam,

Szukam modelarzy, modelarni, klubu we Wrocławiu, zamierzam rozpocząć przygodę z modelarstwem lotniczym RC, z grubsza interesuje mnie temat (moto)szybowców i chciałbym, jeżeli byłoby to możliwe, przypatrzeć się, poduczyć technik budowy, pomóc, po prostu chciałbym wejść w ten temat w miarę możliwości nie ucząc się na własnych błędach. Może parę słów o sobie, modelarstwem interesowałem się od małego, od podstawówki, przez wiele lat sklejałem modele kartonowe i próbowałem w modelach latających, niestety dziura w jakiej mieszkałem nie dawała mi żadnych szans rozwoju (Kotlina Kłodzka, konkretnie - Międzygórze, miejscowość piękna lecz sukcesywnie zarastająca buszem). W szkole średniej i przez studia próbowałem realizować się poprzez latanie na paralotniach, ostatecznie jednak po pięciu latach dałem sobie z tym spokój, gdyż możliwości tego sprzętu są mierne a poza tym jeszcze długo nie będzie mnie na to stać na poważne 'wożenie swojej dupy' po niebie. W tej chwili zacząłem pracować we Wrocławiu i chciałbym powrócić do mojej pierwszej miłości i szukam jakiegoś kontaktu (nie matrymonialnego).

pozdrawiam wszystkich

Remigiusz Żukowski, snipped-for-privacy@epf.usunto.pl

Reply to
Roland
Loading thread data ...

Koniecznie do Aeroklubu Wrocławskiego - Sukaj Jana Ochmana, Krzyśka Wasiaka - fotki ich na naszej stronie w dziale zawody Mistrzostwa

Reply to
Jerzy

Prostuje niniejszym Krzysztof Wasiak - nie jest członkiem sekcji mod. Aeroklunu jet nie zrzeszony . Ale obaj Panowie to mistrzowie nad Mistrze u moga służyć pomocą i radą Użytkownik "Jerzy" snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości news:e5cjhs$qhf$ snipped-for-privacy@news.onet.pl...

Reply to
Jerzy

Już nie działa

Reply to
eeemil

Ja też jestem z Wrocławia i też niedawno zacząłem, a właściwie wznowiłem swoją przygodę z modelarstwem lotniczym. Generalnie oprócz kontaktu z Janem Ochmanem, o którym wspominał Jerzy możesz jeszcze po prostu przyjechać na lotnisko modelarskie w któryś pogodny weekend i tam nawiązać kontakty. W okolicach Wrocławia generalnie lata się:

  1. Na lotnisku w Rakowie Wielkim (opis dojazdu na mojej stronie
    formatting link
    )
  2. W Szymanowie na terenie Aeroklubu jest wydzielony trawiasty prostokąt gdzie można latać, lecz najpierw trzeba to uzgodnić z kimś z Aeroklubu (J.Ochman)
  3. Na górce na ul. Ceglanej (teren starego wysypiska - obecnie rośnie tam piękna trawa) - świetne miejsce właśnie dla (moto)szybowców.

Poza tym często aktualne informacje o spotkaniach są wywieszane w sklepach modelarskich naprzeciwko TESCO (modele.sklep.pl) i na pl. Św. Macieja (choć ten ostatni to nie wiem czy jeszcze działa).

P.S. Jest jeszcze góra w Kuraszkowie koło Obornik Śląskich, ponoć tam są też organizowane pikniki modelarskie.

Reply to
Bartek

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.