nowy Cockpit Sx zaklocenia na antenie

Podczas dotykania anteny reka, nowo zakupionego Cockpita SX Multiplexa w
modelu drgaja w sposob losowy wszystkie serwa (antena nie ma znaczenia, mam
dluga i krotka). Drgania ok. 05-1mm.
Czy wszystkie Cockpity tak maj±?
Czy jest to powod do reklamacji sprzetu?
Na moim starym Hitecu FlashSX nie by³o takich objawow.
pozdrawiam
Maciej
Reply to
Ookioo
Loading thread data ...
Ookioo napisał(a):
Spróbuj powtórzyć doświadczenia lecz tym razem trzymając antenę oddalaj się od modelu. Drgania powinny ustać po 15 metrach. Jest to wynikiem zakłóceń (interferencji). Podobne objawy występują jak przelecisz modelem za linie wysokiego napięcia i tu można zacytować mentora "ZIEMIA JEST JEDNAKOWO TWARDA DLA KAŻDEGO." Pozdrawiam wojceszko
Reply to
Wojciech
Ookioo napisał(a):
Występuje to także w mojej FF6 po przełączeniu w tryb PCM. Pozdrawiam Wojceszko
Reply to
Wojciech
Ookioo napisał(a):
Pamiętaj o tym że jeżeli drgania nie ustąpią po oddaleniu się od odbiornika powinieneś poprosić sprzedawce o możliwość przetestowania innego nadajnika lub odbiornika albo ewentualną wymianę kompletu bo nie spełnia on podstawowych parametrów pracy do pomiaru których potrzebny jest dobry elektronik/radiowiec i sprzęt pomiarowy. Uzasadnienie dla sprzedawcy jest proste: 1) Jeżeli model będzie w locie możesz komuś rozbić lusterko w samochodzie, skrzywić dach, wystraszyć kreta na śmierć penetrując gorącym silnikiem jego mieszkanie, pogonić kota sąsiadowi, zniszczyć namiot, itp. 2) lub będziesz jechał spalinowym samochodzikiem z prędkością 50 km/h a ktoś dotknie anteny w tym czasie to może się to źle odbić na jakiejś niewinnej kostce biednego przechodnia i chwilę później na twojej psychice oczywiście jeżeli będzie mógł podejść. Miałem takie przejścia na 27 MHz. Teraz już nie mam takich problemów i generalnie mam mocny szacunek do zakłóceń i ludzi przebywających w pobliżu nie związanych z modelarstwem lotniczym. W mojej aparaturze nie stanowi to żadnego problemu i jak już pisałem Ziemia jest jednakowo twarda dla każdego. Pozdrawiam Wojciech ps ale sie rozpisałem :-)
Reply to
Wojciech

Site Timeline

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.