(pancerka) kurz

jak najlepiej zrobic kurz na podwoziu czolgu ??
dzieki
Reply to
mikolaj
Loading thread data ...
Witaj.
Swoje modele pokrywam mgiełką odpowiednio wymieszanych kolorów farby. Oczywiście aerografem. Nie należy przesadzać z kurzeniem bo lepiej czynność tą wykonać kilkakrotnie niż myć model z nadmiaru farby. Pozatym radziłbym najpierw taką operacje przeprowadzić na jakimś starym nawet połamanym modelu i dobierać odpowiednie mieszaniny, aż do uzyskania zadowalającego nas koloru. Ja używam rożcieńczonych w różnych proporcjach takich kolorów jak bronzy, żółcie, popiele, nawet niekiedy czerwień i żadko czarny. Pozarym należy jeszcze pamiętać że czołg to nie lekki samochód i wypadałoby aby w układzie jezdnym nie zabrakło troszeczke błotka lub ziemi. A jak to się robi ładnie to opisuje na swojej stronce Andrzej Chołowacz :
formatting link

GROBER
Reply to
Robert Grabowski
ja u¿ywam sprayu piaskowego ale to tylko do modeli 1:10 i wiekszych efekt blota mozna uzyskac mieszajac odpowiednio piasek kwarcowy(z bezpiecznikow) lakier lub szpachle samochodowa
Reply to
Simon
Oczywiście byk. Winno być Andrzej Hołowacz.
Sorki :)
GROBER
Reply to
Robert Grabowski

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.