Pomocy

Loading thread data ...

Witam Tu w dziale Letecke/Diselove są dane 3 silników samozapłonowych

formatting link
kilkunastu silników znajduj a się w ksiązce:

Popularne mikrosilniki spalinowe - W.Schier, WKŁ 1980

Reply to
Paweł Pracki

Faktem jest,że silników samozapłonowych robi się obecnie bardzo mało. Zawodnicze do kalsy F2C (wyscig zespołowy)produkowane są w małych seriach przez samych zainteresowanych. Linki do producentów, niektórych znajdziesz na stronie :

formatting link
też trochę produkcji chińskiej, ale nie znam ich strony. Było trochę produkcji Novoexport i KMD dawnego ZSSR, ale chyba nie przeżyła ona samego Kraju Rad.

Co do silników OS i pozostałych to są żarowe - 2 suwowe ( 2 stroke) i iskrowe 4 suwowe - ( 4 stroke) i pod tymi ang. nazwami są przeważnie pogrupowane lub występują w katalogach. Świece są różne. Poza tym dosyć łatwo odróżnić bo 4 suwy mają zawsze widoczne obudowy popychaczy zaworów równoloegle do głowicy i czasem aparat zapłonowy zintegrowany z korpusem. Czy sa produkowane silniki modelarskie 2 suwowe z zapłonem iskrowym nie wiem. Strona producenta OS MAX z katalogiem i zdjęciami:

formatting link

Reply to
Paweł Pracki

Fakt, nie da się jednoznacznie przypisać 2 suwu do żarowego i 4 suwu do iskrowego. Trzeba wesprzeć sie opisem (jest na stronie OS ).

Reply to
Paweł Pracki

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.