początkujący

Mam pytanko, chciałbym rozpocząć swoją przygodę z modelarstwem "latającym".
Czy moglibyście polecić coś fajnego, taniego, oczywiście z napędem
elektrycznym dla początkującego i oczywiście do własnoręcznego montażu !?
Reply to
TigerA1
Loading thread data ...
1. Zacznij tu:
formatting link
Przeszukaj Archiwum grupy np. takim kluczem:
formatting link
Robert
Reply to
Robert 'Heyoan' Gadomski
Proponuje zaczac od poczatku, czyli od szybowca. Nauczysz sie odruchow. Ewentualnie zbuduj cos takiego: http://80.240.169.83/modele/fun_el.jpghttp://80.240.169.83/modele/fun_el1.jpgSwietnie lata, nie za szybko i zdecydowanie rekreacyjnie. Mimo tego wykonuje kilka figur akrobatycznych. Mozna sobie pofikac koziolki. W razie rozbicai poskladanie do kupy to kwestja dnia lub przy wiekszej destrukcji dwóch. Pozdrawiam
Reply to
Bresio
Pozdrawiam, Robert
Reply to
Robert 'Heyoan' Gadomski
Wiadomość od "Bresio" snipped-for-privacy@wp.pl
charakteryzują się modele tego typu? Jakie profile się stosuje?
Reply to
Piotrp
Duze powierzchnie sterowe i mocno tylny SC do nieziemskich wygibasow. A profile - kazde grube symetryczne. Kazde - bo model lata glownie na silniku.
Reply to
PJ
W przypadku fun'ow elektrykow to dopiero zastosowanie silnikow trojfazowych pozwla na latanie na silniku. Profil w tym to NACA 2418 cieciwa 25 cm rozpietosc skrzydel okolo 86 cm. Idealny do latania na malych polach. Pozdrawiam
Reply to
Bresio
Przyłączam się do postu. Poczytałem o elektrykach, ostatnie Wasze porady do mojego postu sprzed prawie 10 dni. Załóżmy, że zdecyduję się na elektryka. Nie znam się praktycznie na silniczkach, przekładniach, doborze śmigieł i pakietów. Chciałbym prosić o pomoc w wyborze pierwszego modelu, ale z silniczkiem, przekładnią, śmigłem. Oczywiście model do nauki, więc sam powinien być tani i łatwy do naprawy po kretobiciu. Chyba najbardziej pasowałby mi GWS E-Starter 300. Co o tym sądzicie? Chodzi mi również oto, bym mógł później stosować ten sam silniczek do późńiejszych modeli.
Czy depronowa Extra nadaja się na pierwszy model, czy będzie za dobra?
Pozdrawiam Robert
Reply to
Robert Kucewicz
Nie, to nie jest łatwy w pilotażu model. Pomyśl o My First Flayerze od pana Pieńkowskiego wraz z wyposażeniem lub model Multi z firmy SAU. W pierwszym przypadku zestaw napędowy - MIG280Race + przekładnia 4:1 + śmigło FSK i pakiet 8x750 Twicelek. W drugim przypadku napęd bezpośredni (na przykład wspomniany silnik i śmigiełko składne Graupnera 4,7x2,4, o ile dobrze pamiętam). Możesz też sam wykonać model i zastosować któryś z zaproponowanych napędów. Na poczatek polecam górnopłat.
Pozdrówka PiotrP
formatting link
Cytat miesiąca: "Wedlug mnie to wina depronu i elektrykow!!!!!!!!! Japim
Reply to
PiotrP
Dziêki za dobre rady :-) A gdzie znajdê jakie¶ namiary w sieci na pana Pieñkowskiego? Widzia³em Multi z SAU, fajny. Wiem, ¿e górnop³at jest lepszy na pocz±tek, tak chyba jest te¿ w du¿ym lotnictwie? W³a¶nie chodzi mi oto, by kupiæ model ze wszystkim, a nie g³owiæ siê z doborem ró¿nych elementów. Wiem, ¿e zawsze mogê siê spytaæ na grupie.
A jakie kryteria zastosowaæ, gdybym chcia³ zaprojektowaæ model i go zrobiæ? Oczywi¶cie, zale¿y mi na tym, by wykorzystaæ ten sam uk³ad napêdowy w nowym modelu.
Pozdrawiam Robert
Reply to
Robert Kucewicz
A moze cos samodzielnego z depronu: Np. Bardzo dobra Detla MJ wszystko jest tutaj
formatting link
tutaj
formatting link
dla ambitniejszych "polmakieta" Piper-a Cub
formatting link
z depronu stosunkowo maly koszt na poczatek
Pozdrawiam Darek
Reply to
Darek Wroblewski
No już, bo się zaczerwienię. :)
Się robi szefie. :) Tędy droga:
formatting link
tu wszystko poza nadajnikiem. Do tego właściciel jest komunikatywny i jeśli przedstawisz mu swoje potrzeby, to przygotuje Ci taki zestaw, że palce lizać. Zapewne będzie służył także radą. Jedna uwaga odnośnie modeli z tej firmy - proponowane dźwignie sterów mają tylko jeden otwór do zaczepienia popychacza. W przypadku mojej prostej analogowej aparatury oznacza to brak regulacji wychylenia sterów - warto o tym pamiętać. Warto też pamiętać o wrażliwości tego typu modeli na wiatr.
Chyba kupię ten model, może na wiosnę. Może tak jeszcze lotki zastosować? Hmmm...
A o co konkretnie pytasz?
Zawsze można budować model z uwzględnieniem posiadanego wyposażenia.
Reply to
PiotrP

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.