pomocy!!! mam problem z matlabem

jeśli ktoś zna się na tyle na matlabie ze mógłby mi napisać programik to byłbym wdzięczny, bo ja kompletnie nie mam pojęcia jak sie za to zabrać

polecenie do zadaia brzmi: napisać m-plik, aby rozwiązał układ równań liniowych A*X=B i wpisał rozwiązanie. Macierz A i wektor B wprowadzić z klawiatury

z góry dzięki Paweł

Reply to
emre
Loading thread data ...

A kto dal to zadanie?...

A.L.

Reply to
A.L.

Zadanie jest naprawdę proste, kilka linijek kodu. Nie napiszę ci skryptu, ale pokaże jak to zrobić:

1) Ściągnij bardzo krótki kurs podstaw Matlaba (36 stron) ze strony mojego wydziału :)
formatting link
Na stronie 12 znajdziesz rozwiązanie matematyczne i odpowienią komendę w Matlabie ( X = A^(-1) x B -> X=inv(A)*B )

3) Na stronie 13 znajdziesz opis jak pobierac dane wpisywne przez uzytkownika (komenda INPUT) oraz jak zbudowany jest skrypt.

To w zasadzie wszystko ci potrzeba, aby program działał. Jezeli chcesz go bardziej udoskonalić, to mozesz dodac komendy sprawdzajace czy ilosc rzędów macierzy A i B jest taka sama i czy macierz A jest macierzą kwadratową, ale to już są zawiłości pętli warunkowych, które na etapie na jakim sie znajdujesz nie są ci potrzebne.

Jezeli jest to cwiczenie na studiach to radze zrobic ten skrypt samemu. Na pewno ci się to przyda w przyszlosci - niekoniecznie w matlabie, ale np. w Marhcadzie lub innych programach obliczeniowych. Poza tym pewnie bedzie jakies zaliczenie, no i cos wypadaloby umiec... :)

Powodzenia zycze

Reply to
Master

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.