logoterma problem z zaworami

Witam,

w mieszkaniu kupionym od dewelopera mam logoterme saturn do podgrzewania c.w.u. oraz c.o. Zawor na logotermie dosc czesto trzeba wymieniac: po prostu w momencie gdy ogrzewanie nie powinno pracowac, jest przeplyw na logotermie. Mam tez problem z jedna glowica na grzejniku: zamiast plynnej regulacji, zawor "przeskakuje" - a niedawno byl wymieniany. Mam pytanie, czy to moze byc zwiazek z tym, ze w instalacji c.o. jest bardzo brudna, czarna woda, np deweloper nie przeplukal instalacji. Czy moze to miec zwiazek z tym, ze w tym samym pionie logoterm jest jeszcze 6 kondygnacji powyzej. Bylbym wdzieczny za pomoc.

Reply to
Michal (Ojejku
Loading thread data ...

W dniu 2012-02-12 14:36, Michal (Ojejku) pisze:

Wielu producentów kotłów wręcz wymaga stosowania filtrów na obiegu CO.

Reply to
PeJot

Witam To, że na wlocie każdej logotermy, nie założono filtru siatkowego, to według mnie błąd. Wielu producentów uzależnia gwarancję od założenia takiego filtru na dolocie do np. pieców CO. Ja mam taki u siebie, przed piecem CO Junkersa założony od początku. Przed i po filtrze zawory, tak aby odciąć filtr do czyszczenia. Czyszczę co roku i zawsze na siatce coś się zbiera - często małe grudki korozji, które mogą pewnie uszkodzić automatykę. Jak instalacja była nowa, to zdarzały sie w filtrze grudki pasty uszczelniającej, czy drobinki pakuł. PP

Reply to
PL(N)umber_One

w logotermie jest filtr siatkowy. 2 tyg. temu byl wymieniany zawor i silownik. Gdy logoterma nie powninna ogrzewac mieszkania jest przeplyw na cieplomierzu od 0.000 do 0.006. Po wszczesniejszych wymianach bylo 0.050 i wzrastalo do 0.0120. U sasiada jest 0.000. Pytanie czy kazac deweleperowi wymieniac wode w pionie, czy to ze zawor w ciagu roku byl wymieniany 5x (teraz jest w miare oki; przeplyw 0.006) moze byc skutiem tego, ze woda jest bardzo brudna? I ostatnie pyt: czy taki przeplyw 0.006 podarowac sobie czy dzwonic do serwisanta (jeszcze jest gwarancja wiec mozna:) ).

Reply to
Michal (Ojejku

czy nalezy wymienic wode w instalacji co? :) dzieki za dotychczasowe odpowiedzi, pozdrawiam

Reply to
Michal (Ojejku

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.