Problem z regulacją silnika GXR-15

Witajcie !!!!

No i się zaczęło, tak się kręciłem koło modeli spalinowych od jakiegoś roku, a może dłużej, ględziłem o nich ze znajomymi, opowiadałem swojej lepszej połowie, aż tutaj w piątek 13 października 2006r. w dniu moich urodzin weszła do domu moja małżonka z wielkim pudłem w rękach, opakowanym w osły - :):):) i wręczyła mi je mówiąc, że to jest prezent dla mnie. Otorzyłem to pudełko niewiedząc absolutnie co się w nim znajduje i ku mojemu zdziwieniu ujrzałem wielkie pudło z napisem Kyosho i magicznie brzmiącym napisem FW-05T Engine GXR, Porsche GT2.

No jak się zapewne domyślacie radości mojej nie ma końca. Oczywiście nasmarowałem silnik zgodnie z instrukcją, wypaliłem 3 "baki" paliwa, kiedy silnik pracował na "tłusto", ażeby się naoliwił, no i jeżdżę moim nowym wozem co wieczór ucząc się jego prowadzenia.

Ale oczywiście z nowymi urządzeniami mechanicznymi nigdy nie jest tak łatwo, a mianowicie doczytałem się w instrukcji, że powinienem teraz przykręcić dwie śróbki przy silniku w taki sposób, aby silik osiągnął maksymalną moc i nie pracował już tak "tłusto". Jedna ze śróbek odpowiada za mieszankę powietrza z paliwem kiedy samochód stoi na jałowym biegu, a druga odpowiada za skład podawanej mieszanki powietrza z paliwem w czasie jazdy modelu.

Może i niebyłoby większego problemu z ustawieniem tych śróbek, gdyby nie informacja, że za mocne przykręcenie śróbek spowoduje zubożenie mieszanki co skutkować może znacznym skroceniem żywotności silnika, a nawet jego uszkodzeniem.

Mam zatem do Sz. Kol. pytania:

  1. Czy może mi ktoś wytłumaczyć jak należy wyregulować te cudowne śróbki?
  2. Czy można ograniczyć spalanie paliwa i w jaki sposób?
  3. Czy to że samochód pluje z wydechu paliwem to jest bezpośrednio związane z regulacją gaźnika? i ostatnie pytanie
  4. Czy można ograniczyć kopcenie dymu z wydechu poprzez regulację gaźnika?
  5. W nawiązaniu do pyt. nr 4 czy może lepiej, aby samochód lekko "kopcił" z rury bo oznacza to dobre smarowanie silnika i jego dłuższy żywot?

Wdzięczny będę za wszelkie wasze podpowiedzi i sugestie.

Reply to
skimac
Loading thread data ...

Użytkownik "skimac" snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości news:eh2k28$d5l$ snipped-for-privacy@atlantis.news.tpi.pl...

Temat rzeka :-) Proponuje poczytac na forum

formatting link
temat regulacji silnika pojawia sie bardzo czesto.

Pozdrawiam Pawel,

Reply to
Setes

skimac pisze:

śr_u_bki. Jeśli w instrukcji nie ma opisu, to możesz poczytać np to:

formatting link
przejrzeć forum na rcauto.pl (bardzo popularny i powracający temat).

Zubożając mieszankę. Wyższa temperatura pracy, większa moc i szybsze zużycie silnika, coś za coś.

Tak.

Tak.

A to już jak kto lubi :) Poza tym regulacja zależy od rodzaju paliwa (w szczególności od zawartości nitrometanu), temperatury na zewnątrz, użytej świecy (a świecę należy dobierać do temperatury otoczenia)... ogólnie jest to temat-rzeka.

Mumin

Reply to
Michał Mierzwa

Tak sobie przeczytałem to co wcześniej napisałem i wybaczcie mi oczywiście tą "śróbkę" :( , ale ryfa .....

Reply to
skimac

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.