Proporcjonalność kanałów ...

Witam,

Jak w tytule. Chodzi mi o to, że wyszła paraturka Hitec Optic 6 - pisze, e ta ma wszystkie kanały proporcjonalne. W takim razie nasuwa mi sie problem jak to jest w takich aparaturach typu: Hitec Eclipse 7, Futaba 7 i 9, Sanwa RD

6000 i 8000. Czy wszystkie kanały są proporcjonalne tylko, jak sie da przełącznik trójpozycyjny to robi sie juz"nieproprcjonalny" , a jak sie da pokretło no to mamy proporcjonalność. Jak to jest ??

Pozdrawoiam Tomek

Reply to
Tomek
Loading thread data ...

Dnia 2005-01-28 15:43, Użytkownik Tomek napisał:

W standardowej analogowej ramce sygnał jest 100% porporcjonalny na kazdym kanale. Pytanie, czy nadajnik jest w stanie ustawić na dowolnym kanale dowolną "wartość", czy też na niektórych kanałach tylko podzbiór (np. 2 lub 3 wartości) - to już zależy od jego konstrukcji. Koder może być zunifikowany, tzn. identycznie czyta i przetwarza sygnały dla wszystkich kanałów, a jedyna różnica polega właśnie na podłączeniu pod dane wejście przełącznika zamiast potencjometru. Wtedy można ten fakt wykorzystać dokładając potencjometr :)

Reply to
Jakub Witkowski

W skrócie: RD 6000 ma 6 kanałów proporcjonalnych, ale tylko cztery na manipulatorach. Nie ma pokręteł. Resztę kanałów możesz albo "domiksować" do jakiegoś kanału albo podpiąć pod przełącznik. Z przełącznikami nie ma takiej dowolności - jeden do podwozia, drugi do klap - kilka kombinacji. Dostępne standardowe programy miksowania własciwie wyczerpują przeciętne potrzeby: heli, delta, v-tail, klapolotki, wychylenia różnicowe (jeśli nie pomyliłem nazwy) i jeszcze kilk innych - nie pamiętam.

Reply to
Lukasz Stela

Użytkownik "Lukasz Stela" snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości news:ctecvu$8rj$ snipped-for-privacy@news.onet.pl...

Witam

W przypdaku Eclispe oczywiscie dla kanalu nr 7 ( podwozie ) oraz chyba 5 ( gyro ) mozna ustawic zakres pracy serwa EPA . oraz SUBTRIM..

Andrzej

Reply to
Andrzej Kostkiewicz

W Opticu 6 to faktycznie jest 6 kanałów proporcjonalych trochę mikserów. Ale drążków proporcjonalych jest 5 jak dobrze sobię popatrzyłem. 2x2 na drągach podstawowych, jeszcze jednen na manetce z lewego boku aparatury (manetka z prawej strony jest raczej rodzajem trymera do niej). Czyli jakby chcieć tak sterować proporcjonalnie i niezależnie 6 kanałami, każdy na oddzielnej manetce to się nie da. Albo coś przeoczyłem

KiT

Reply to
KiT

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.