[RC] dla ciekawych "co jest w środku"...

Zepsułem Phasora 15-3. Właściwie to sam się zepsuł, ale jako że niezbędny jest zawsze czynnik ludzki, czuję się winny:) W każdym razie przy okazji zrobiłem zdjęcia, jak to wygląda od środka:

formatting link
jeszcze mam pytanie do konstruktorów bezszczotkowców: czym przyklejacie magnesy? Brakuje mi tej informacji, żeby w sposób trwały naprawić ten silnik. Pamiętam,. że ktoś pisał o Distalu 10-minutowym. Mam, ale czy Poxipol jest gorszy do tego celu? A może jakiś cyjanoakryl? Mam Cyjanopan E oraz Super-Gold+ z Art-Hobby. Sprawa pilna.

Reply to
A.Grodecki
Loading thread data ...

Cześć Andrzeju,

w silniku LRK, neodymowe magnesy kleiłem klejem Uhu Endfest 300. Ten klej jest przewidziany w technologii wykonania tych silników do samodzielnego montażu i trzyma naprawdę skutecznie.

Pozdrawiam Piotr

formatting link

Reply to
piotrp_de

Witam ja używam loctite 638 sprawdza się znakomicie. Co do magnesów na foto to mam wątpliwości czy to neodymy. Magnesy z zaw. metali ziem rzadkich Nd Sm Co są z reguły niklowane z uwagi na ogromną wrażliwość na utlenianie. Podgrzane > 200 C (bodaj) zapalają się. PZDR Maciej Zawadzki

Reply to
chematic7

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.