Silnik głowicš w dół-regulacja wolnych obrotów

Mam w Messerku silnik Magnum 61FSR (czterotakt). Pracuje bardzo ładnie, nie paskudzi modelu, nie gaśnie - wszystko fajnie.

Jedyny problem, to regulacja wolnych obrotów. Silnik jest zamontowany głowicą w dół. Stabilne niskie obroty można ustawić na poziomie 3700-4000. To trochę dużo jak na 4T. Kiedy silnik jest ustawiony głowicą do góry pracuje stabilnie nawet przy 2000-2200 obr.

Gdzieś kiedyś czytałem, że przy głowicy obróconej w dół paliwo powoduje zalewanie świecy, która przy niskich obrotach ma niższą temperaturę i nie daje rady odparować całej porcji mieszanki. Założyłem więc prosty układ załączania żarzenia na małych obrotach (1 cela 2000mAh + mikrowyłącznik) i faktycznie pomogło - obroty w praktyce można ustawić na 2500.

Czy w Waszych modelach z tym układem silnika też stosujecie takie rozwiązanie? Mimo niewątpliwych zalet (np.nie trzeba używać panelu startowego) taki układ wprowadza dodatkową komplikację w modelu, trzeba pamiętać o ładowaniu jeszcze jednej baterii itp.

Reply to
Piotr Konopka
Loading thread data ...

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.