Żyroskop

Podpowiedzcie, jak sprawdzic działanie żyroskopu. Latam samolotami, ale teraz zafundowałem sobie T-rexa 450 XL. Wydaje mi się że jest problem z żyroskopem, albo co pewniejsze nie umiem go ustawic. Jeśli tylko helikopter zaczyna się wznosic obraca się ciagle w prawą stronę, już mi się skończyły trymery na śmigle ogonowym a on się ciagle obraca. Jak to ustawic aby było dobrze?

Wojtek

Reply to
Wojtek
Loading thread data ...

Zapomniałem dodac że jest żyroskop o nazwie X-TRA LOCK

Wojtek

Reply to
Wojtek

Jeszcze jedno pytanie dotyczące żyroskopu. W instrukcji zyroskopu jest napisane, aby był umieszczony nalepka do boku, natomiast w instrukcji smigłowca wszystkie rysunki pokazują żyroskop umieszczony nalepką do tyłu i jak to w końcu ma byc?

Wojtek

Reply to
Wojtek

Może po prostu zamiast ujemnego sprzężenia zwrotnego masz dodatnie? Na moim żyrze był przełącznik reversu. Na wyłączonym silniku przeanalizuj, w która stronę powinny się wychylać łopatki ogona po obróceniu modelu np. w prawo wzdłuż osi pionowej. Łopatki powinny dażyć do kompensowania obrotu, a nie jego pogłębienia.

Nie ma znaczenia dopóki obracasz żyro wokół osi pionowej.

Reply to
Lukasz

załacz wszystko i od tyłu odchyl energicznie ogon w np prawo wtedy dzwignia skoky łopat ogona powinna wychylić sie w przeciwna strone jak odchyliłes ogon.Jeśli jest tak to sprawdz czy dzwignia napedzająca skok ogona jak wszystko jest w spoczynku jest prostopadle ustawiona do belki ogona jeśli nie skoryguj to długoscia cięgna miedzy serwem a dwignią ogona wirnika.Jeśli dzwignia wychyla sie w tym samym kierunku jak zrobiłeś odchylenie ogona to zrób revers na TX.Jak jest ustawiony żyro nie ma znaczenia przynajmniej przy moim.Na żyro Masz regulację czułości i pewnie revers to należy tak dobrac aby heli miał stabilny zawis.Regulacje rób z wyłaczonym HH dopiero do lotu go załącz

Reply to
Marian

Wojtek pisze:

AVCS

Mumin

Reply to
Michał Mierzwa

dziękuję za wszystkie rady. Zaraz próbuję ustawic go wg powyzszych porad.

Wojtek

Reply to
Wojtek

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.