Grzałka bloku silnika

W dniu 2012-02-07 23:38, Jackare pisze:
Pewnie kolega Kolikałowa ;) A poważnie: jest cos takiego w sklepie motoryzacyjnym, wiec to wymysl nie jest. Ale nie wiem czy to standardowo bylo czy extra montowane. :)
Reply to
venioo
Loading thread data ...
formatting link
Chyba mniej inwazyjne i też niedrogie, nie testowałem, znalazłem kiedyś. W swoim złomowozie zamontowałem Eberspachera i chwalę sobie ;)
L.
Reply to
Lisciasty
Ciekawe, czy to dziala, bo jakos przy deklarowanej mocy (ok.75W) to marnie to widze. To zarowke "setke" na przedluzaczu moznaby wkladac pod silnik jakby takie cos dzialalo ;P
Reply to
venioo
Użytkownik snipped-for-privacy@interia.pl napisał w wiadomości news:4f36cdfb$ snipped-for-privacy@news.home.net.pl...
ale to jest bardzo dobre porównanie. Dotknij sobie pracującej żarówki 100W lub 75W. Żarówka jako źródło światła ma sprawność około 5%, reszta czyli 95% pobieranej mocy jest zamieniana na ciepło. Do zapobieżenia nadmiernemu gęstnieniu oleju IMHO całkowicie wystarcza.
Zobasz na p.m.b. co pisłem o sprytnym grzejniku z żarówek :)
Reply to
Jackare
W dniu 2012-02-11 21:29, Jackare pisze:
Co to p.m.b ? Co do grzejnika, to tak dwoch niemcow podobno ominelo zakaz sprzedazy zarowek 100W. Zapakowali w opakowania z napisem "kule grzewcze", argumentujac wlasnie tym, ze 95% to cieplo, a swiatlo jest niejako "efektem ubocznym" ;)
A jesli chodzi o grzalke 75W to na pl.misc.samochody wysmiali mnie jak zasugerowalem wkrecenie w miske olejowa grzalki 300W w celu ulatwienia odpalania samochodu zima...
Reply to
venioo
No bo taka nadaje się jak po przyjechaniu na miejsce od razu podłączasz ja pod prąd żeby utrzymać temperaturę, szczególnie jak pod sklepem masz słupek z prądem gratis (choć w mniejsze mrozy prąd jest załączany cyklicznie co kilka minut na kilka minut). Nie widzę sensu trzymania auta pod domem przez kilkanaście godzin w wysokiej temperaturze. Więc żeby to miało sens grzała musi dostarczyć odpowiedniej mocy w godzinę, dwie.
Reply to
Padre
Użytkownik snipped-for-privacy@interia.pl napisał w wiadomości news:4f36e536$ snipped-for-privacy@news.home.net.pl...
Pytanie tylko czy ciepły czyli rzadszy olej w misce w jakiś istotny sposób ułatwi uruchomienie samochodu. IMHO nie, może będzie lepiej smarował w pierwszych chwilach ale nie sądzę by jakoś istotnie ułatwił. Pięć litrów oleju o temperaturze powiedzmy nawet 100 st C też nie rozgrzeje 100 kg żelastwa wyziębionego mrozem silnika. Aby ułatwić rozruch należałoby utrzymać ciepło całego silnka, ewentualnie głowicy i okolic, więc należałoby intensywnie grzać płyn w układzie chłodzenia lub grzać kontaktowo masy żelastwa, ale do tego potrzebne są moce liczone w kW, zwłaszcza gdy startujemy od zimnego, nieraz liczonego w ujemnych temperaturach silnika
Reply to
Jackare

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.