sprezarka spiralna

Takie cos

formatting link
Dlaczego oni pisza, ze sie nie stykaja spirale i nie ma potrzeby smarowania ? Przeciez jesli sie nie stykaja, to gaz przecieka.

I jeszcze pisza, ze drgan nie ma ... przeciez ta spirala to drga na boki.

J.

Reply to
J.F.
Loading thread data ...

W dniu niedziela, 4 lutego 2018 08:27:20 UTC+9 użytkownik J.F. napisał:

W Wikipedii przełącz się na angielską wersję artykułu. Zobaczysz że polski tłumacz połączył dwa akapity w jeden, ale zignorował to że drugi akapit jest zupełnie o czym innym (o pompie perystaltycznej), więc wyszła bzdura.

Reply to
Konrad Anikiel

Napisali tez ze to stary wynalazek ale ze wzgledu na trudnosc wykonania mozliwe bylo zrobienie takiej sprezarki stosunkowo niedawno. Dokladnosc wykonania jest taka ze szczeliny jakie sa, sa za male zeby powietrze czy inny gaz dawaly duzy strumien zwrotny. Do wodoru taka sprezarka moze sie specjalnie nie nadawac ale do innych gazow bedzie dobra. Sprezarki tlokowe pomimo ze jest kontakt wspolpracujacych elementow tez maja strumien zwrotny czyli nie sa szczelne. Jak ktos bedzie odpowiednio wolno obracal walem sprezarki tlokowej to sie nie pokapuje czy pompuje czy ssie. Z powodu strumienia zrotnego w sprezarkach tlokowych a i w spiralnych czy srubowych nie powinno sie stosowac regulacji wydajnosci poprzez zmiane obrotow bo przy niskich obrotach beda mialy niska sprawnosc.

Reply to
4kogutek44

Dnia Sat, 3 Feb 2018 18:13:14 -0800 (PST), snipped-for-privacy@gmail.com napisał(a):

Czyli ile udalo im sie osiagnac ? 0.1mm, 0.05mm ?

Sa na youtube filmy - czola tych spiral sa uszczelniane ... to chyba wymaga smarowania ? Czy w niektorych modelach zrezygnowali z tej uszczelki i zostawili mala szczeline ?

J.

Reply to
J.F.

Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziesz w necie.

Reply to
4kogutek44

Użytkownik "Konrad Anikiel" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych: snipped-for-privacy@googlegroups.com... W dniu niedziela, 4 lutego 2018 08:27:20 UTC+9 użytkownik J.F. napisał:

No fakt. Ale ten drugi link to chyba nie pomylka tlumacza ?

Osiagneli szczeline 0.05mm i to wystarcza ?

J.

Reply to
J.F.

W dniu 2018-02-07 o 13:00, J.F. pisze:

Jest uszczelka na powierzchniach dużych bocznych:

formatting link
łuż spirali jest ciąg wielu komór niejako perystaltycznych. Między nimi są małe różnice ciśnienia, więc przecieki nie są duże.
formatting link

WM

Reply to
WM

Akurat na tym filmie jest a na innych dodatkowego uszczelnienia nie ma. W porannym moczu czuje ze oni robia pary nadwymiarowe i na jakims stanowisku docieraja.

Reply to
4kogutek44

W dniu 2018-02-07 o 17:00, snipped-for-privacy@gmail.com pisze:

Jeżeli można dodatkowo zarobić na wymianie uszczelki, to serwis fabryczny tylko za to podziękuje konstruktorom. ;)

Jeżeli zaletą urządzenia jest mała liczba części, to dzielni konstruktorzy coś wymyślą by ich trochę dodać i dobrze to uzasadnią. ;)

formatting link
Polityka, panie polityka ma tyle samo wspólnego z prawdą co reklama. ;)

WM

Reply to
WM

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.