Stół wibracyjny jak obliczać

Mam do zaprojektowania stół wibracyjny do wstrzasania workiem do ktorego jest zasypywany pewien materiał sypki. Znam ciezar worka i dysponuje wibratorem (czyms co wyglada jak silnik elektryczny) o podanej sile wibracyjnej 150 kG. Mam tez sprezyny o okreslonej srednicy drutu i innych parametrach. Jak sie liczy taki stol wibracyjny? Jaka powinna byc amplituda drgań stołu wibracyjnego/ugiec sprezyn

Reply to
hans1
Loading thread data ...

Dnia Thu, 26 Apr 2007 17:24:14 +0200, hans1 napisał(a):

Oglądałem ostanio urzadzenie do rozładowywania worków tzw Big bagów z materiałem sypkim. Było zaopatrzone w elektrowibrator z silnikiem 3kW predkośc obrotwa 3000 obr/min. Na tabliczce był jeszcze parametr "Fc Kg" o wartości 101 ( chyba twoja "siła wibracyjna"). Urządzenie to nie miało żadnych spręzyn, wibracje były przenoszone bezośrednio na zasyp/konstrukcje. Jedynym podanym elementem był gumowy kołniez.

Pod jakie worki to projektujesz?

Reply to
dooh

Zagadnienie jest dosc zlozone czyli trudne... Jesli masz do zrobienia tylko jeden egzemplarz to polecam "zerzniecie" jakiegos wibratora stosowanego do zblizonego wlasciwosciami materialu. W ogolnosci zageszczanie mat. sypkich polega na zmniejszeniu czy nawet eliminacji tarcia wewnetrznego miedzy ziarnami, ktore pod wplywem grawitacji ukladaja sie w sposob optymalny. Na poczatek wpisz w google "vibration damping theory" lub cos w tym stylu. Ja znalazlem podstawy np tu:

formatting link

Reply to
tornad

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.