ASW 28

Witam wszystkich,

Mam problem z modelem asw-28 produkcji Pelikan i mam prosbe o pomoc. Kilka dni temu udalo mi sie go uszkodzic. Przy zablokowanym smigle przypadkowo wlaczylem moc na max na okolo 1-2 sekundy. Po tym silnik nie chcial juz dzialac - drgal jedynie. Pozniej probowalem wlaczyc i wylaczyc hamulec smigla - i po tym silnik zaczal sie nawet obracac - ale duzo wolniej. Co wiecej zdarza mu sie obracac w druga strone (ale to juz bardzo wolno). Bateria jest sprawna. Zatem:

  1. Jaka rezystancje powinna byc pomiedzy wyprowadzeniami silnika?
  2. Wg mnie to problem raczej z regulatorem. Jaki regulator mozna uzyc zamiast tego z zestawu (nie znalazlem u producenta danych regulatora ani silnika)?
  3. Jak mozna najlepiej upewnic sie co jest uszkodzone?

Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam, Darek.

Reply to
adarek07
Loading thread data ...

Rezystancje na uzwojeniach znikome, więc nie tędy droga (chyba że jest otwarte). W tych zestawach często padały regle, najprościej będzie po prostu podmienić. Dowolny regiel do bezszczotki 18A lub lepszy będzie OK, zwróć tylko uwagę na to żeby miał hamulec. Na allegro widzę Turnigy Plush 25A za 55zł, koledzy mają te regulatory i są zadowoleni. Tańsze Supersimple mogą nie mieć hamulca (ale są różne opinie, tylko brak dokumentacji).

M.

Reply to
Michal

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.