Jak kleić Oracover na Oracover ?

Witam !

Pytanie jest następujące. Jaka jest technika klejenia folii na folię tak aby nie powstawały pęcherzyki powietrza. Potrafię kłaść folię na pełne powierznie balsowe i szkielety konstrukcyjne ale folia-folia mi nie wychodzi, a szkoda bo w ten sposób mógłbym dowolnie manewrować w temacie przystrajania modelu. Czy ktoś ma patent na ten temat ?

Michał Gdynia.

Reply to
Gelerth
Loading thread data ...

spróbuj lekko podziurkować folię przed naklejaniem (szczególnie tą wierzchnią) Powietrze będzie mogło wtedy uciekać.

Reply to
mRqS

Nigdy nie kleilem folii na folię ale slyszalem ze aby zapobiegnac powstawaniu pecherzykow powietrza moczy sie wodą klejona powierzchnie, co znakomicie ulatwia odprowadzanie powietrza spod nalozonej folii. Po jakims czasie resztki wody odparowuja i powierzzchnia jest idealna.

Pawel

Użytkownik "Gelerth" snipped-for-privacy@computerland.pl napisał w wiadomości news:ct53jc$aer$ snipped-for-privacy@atlantis.news.tpi.pl...

Reply to
tetragon

Zadałem ostatnio takie samo pytanie. Zobacz wątek z 12.09.2004. Otrzymałem odpowiedź (chyba od Piotra albo Romana) i rozwiązanie sprawdziło się doskonale:

- do dekorowania używałem folii samoprzylepnej. W Krakowie można taką kupić w Lewiatanie na ul. Librowszczyzna.

- do sprzyskiwacza od kwiatków wlałem wodę i trochę Ludwika (z Ludwikiem woda się ładnie rozpływa na folii i nie tworzą się krople).

- tą wodą spryskiwałem "klejową" stronę folii

- taką folię przyklejałem i wygładzałem szmatką

- jest dość czasu na poprawki i przesuwanie folii

- po pewnym czasie woda wyparowuje przez folię dzięki zjawisku osmozy

Termokurczliwa na termokurczliwą wogóle się nie trzyma. Gdzieś w instrukcji do Solarfilmu czytałem, że trzeba użyć jakiegoś specyfiku. Mnie w przeciwieństwie do Ciebie zupełnie za to nie wyszło naklejanie folii termokurczliwej na pełną powierzchnię. Ale to już inna bajka.

Reply to
Lukasz Stela

Dekoracje i napisy robię w Corelu i zanoszę do wycięcia w firmie reklamowej. Zobacz np. tutaj, jak to wychodzi:

formatting link
świetna strona z czcionkami i innymi wzorami jest na
formatting link
Pliki ttf wrzucasz do katalogu Fonts i odpalasz na chwilę w Panelu sterowania okno "Czcionki".

Reply to
Lukasz Stela

Witam "Lukasz Stela" snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał:

Tu się nie zgodzę. Od lat naklejam Solar na Solar uzyskując w ten sposób wielokolorowe pokrycia. Stosuję zakładkę ok 5 - 8 mm i tak projektuję, zeby łączenie wyszło na pełnej balsie np. na kesonie, dźwigarze czy listwie natarcia. Jeżeli spróbujesz połączyć nad "wolną" przestrzenią to faktycznie nie będzie trzymać.

__ Marek Popów

Latające RC

Reply to
Marek Popów

ta metoda działa w przypadku folii samoprzylepnej tylko i stosuje się ją m.in. w agencjach reklamowych przy naklejaniu napisów na tablicach

Reply to
mRqS

trzyma, trzyma :) pytanie dotyczyło Oracover a ten akurat nie potrzebuje Primol'u ani innych świństw jak niewiele wart Solarfilm ;)

Reply to
mRqS

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.