jaka aparatura

Znalazlem cos fajnego, czy ktos to skladal, jaka opinia. Czy dam rade jako pierwszy model RC

Volkswagen Race-Touareg CC-01

i jakie aku, ladowarke + aparature do tego kupic.

Reply to
bulba008
Loading thread data ...

A skąd niby mam wiedzieć, ile masz rąk lewych a ile prawych ;)? Wystarczy, że będziesz składał wg instrukcji, a powtórnie wkręcane w plastik wkręty będziesz prowadził po uprzednio naciętym gwincie (inaczej szybko zniszczysz gwinty).

Interesująca konstrukcja, ale wyłącznie do zabawy. Jako model trialowy się nie nadaje, na zawodach czy to "oficjalnych", czy "podwórkowych" podwozie cc-01 nie jest dopuszczone w żadnej znanej mi kategorii.

Temat - rzeka. Generalnie - aku Ni-Mh, ale żadnych tam Camelionów czy Profitexów, których zatrzęsienie jest na alledrogo. Do silnika 27-zwojowego może i sie nadają, ale zachce Ci się mocniejszego i polegną. Wybieraj pakiety na ogniwach GP, Sanyo lub Intellect (IB). Przy okazji - od razu wymień złącze akumulatora typu Tamiya na coś, co ma normalną obciążalność i nie dymi po dodaniu gazu - czyli na złącza "deans" lub rurkowe tzw. goldy.

Ładowarka - Jest sporo ładowarek na rynku - za ok. 160-180 PLN da się znaleźć ładowarkę procesorową ładująca prądami 0.1-5A praktycznie wszystkie rodzaje ogniw: Li-Fe, Li-Po, Li-Ion, Pb, Ni-Cd i Ni-Mh. Odradzam Sharka 10 - niby działa, ale ma kilka kiksów funkcjonalnych. Polecam Imaxa B6 lub podobne: turnigy acucell 6 czy hot power 6016.

Aparatura - unikaj pasma 27 MHz - tylko 40 MHz (lepiej z modulacją FM niz AM) lub 2.4 GHz. Używaną 40 MHz da sie znaleźć za 120 PLN. Koledzy testowali tanią, jak na 2.4 GHz aparaturę N4Q sprzedawaną m. in przez HPI (ok. 340 PLN) i mówią, że się nawet nadaje.

Reply to
Lukasz Spychalski
Reply to
Lukasz Spychalski

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.