Jaki silnik wybrac ?

Loading thread data ...

Marek S napisał(a):

..........

Dopiero co był wałkowany podobny dylemat. Zerknij w ciut starsze posty.

Reply to
Krzysiek "kojot: Choroszko

Marek S napisał(a):

..............

Oba silnik mają wał na łożyskach kulkowych. Dylematy dotyczące wyboru silnika żarowego powtarzają się regularnie na pwm, preclu czy pozostałych forach

OS/ST/MVVS/APS/czasem MDS... Konkluzja jest zwykle taka, że każdy z tych silników może pracować doskonale, ale np. OS robi to zawsze, a pozostałe silniki częściej lub rzadziej. APS są klonami OS/Magnum, działają niezawodnie, a przy swojej cenie są ofertą trudną do pobicia.

Reply to
Krzysiek "kojot: Choroszko

Witam a jaki jest sens jak silnik nie pracuje ? silnik jak nie pracuje to nie wymaga regulacji :) Marek S

Reply to
Marek S

Popieram Marka - tylko OS np. 0.46AX :) na mojej stronie masz przetlumaczona oryginalna instrukcje - poczytaj... Choc w swoim nowym modelu (EXTRA) mam zamontowany ST G90 Ring - jak bedzie pracowal to sie okaze na wiosne.... Alehar

formatting link

Reply to
alehar

Widziałem wielokrotnie ST90 w akcji w modelu dwumetrowej Cessny kolegi z lotniska. Mnie się nie podobał. Dlaczego:

1.Niestaranne wykonanie (widoczne gołym okiem z zewnątrz oraz-na podstawie kiepskiego działania-pewnie również w środku). 2.Wyciek oleju przez przednie łożysko (patrz pkt.1). 3.Rozmiar oryginalnego tłumika to pomyłka jakaś. W dodatku nie powoduje wcale cichszej pracy. 4.Wibracje za duże jak na mój gust. 5.Regulacja "pływająca". Oczywiście sposób regulacji jest rzeczą dyskusyjną i jedni _zawsze_ mają z tym problemy a inni jakoś nie, ale mnie się też nie podoba.

Wyżej wymienionych plusów ujemnych nie ma używany przeze mnie tej samej pojemności silnik OS 90FX - do niego odnoszę powyższe porównanie.

Reply to
Piotr Konopka

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.