Malowanie samolotu

Loading thread data ...

Witam

Według autora artykułu, modele wykonane są z pianki.Ze zdjęć wyglądana piankę poliuretanową lub depron. Generalnie oklejone są kolorową tasmą samporzylepną zaprasowaną następnie żelazkiem. Miejsca krawędzi i duzych krzywizn oklejone zostały wstępnie bibułką paierosową co ma powodować lepszą przyczepnośc taśmy niz bezpośrednio do pianki. Napisy i detale wyciete z folii lub malowane lakierem nitro. To tyle.

Pozdrowienia

Reply to
Paweł Pracki

Z malowaniem uważaj bo farba waży i jak masz elektryka ze słabym silnikiem to po malowaniu może być rożnie ewentualnie zostanie Ci niezły gadżet na mebel.

Reply to
Marian

Zgadza się Acryl jest dobry do malowania depronu itd. ale waży staraj sie nie nakladać go dużo ponieważ wchodzi w mikropory i potrafi o kilkadzięsiąt gram podnieść wagę modelu lepsza bo lżejsza jest taśma pakowa której niestety nie można stosować do tworzywa EPP, które jest lepsze od depronu

Reply to
Marian

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.