Re: [OT, ale nie do końca] bliźniacy w modelarstwie... czyli o zaskakujących podobieństwach bannerów

A może chodzi poprostu o clipart ?? Jakas firma z pewnoscia to robila - moze uzywali tych samych baz - mozna kupic tematyczne zestawy i bylo akurat to zdjecie ?? :)

Reply to
LukaS
Loading thread data ...

Użytkownik "LukaS" snipped-for-privacy@gazeta.pl napisał w wiadomości news:cgipc1$qav$ snipped-for-privacy@nemesis.news.tpi.pl...

Faktycznie, całkiem możliwe, ja tutaj napewno nie chcę wszczynać sensacji :-) Ot tak, trochę to smiesznie wygląda, albo wszyscy modelarze z synkami tak pozują do zdjęcia ;-)

pozdrawiam, qrdl

Reply to
qrdl

Wydaje mi się, że mogę to wyjaśnić, ponieważ sam się z tym spotkałem w swojej pracy.

Są takie firmy, które zajmują się tylko robieniem zdjęć o różnej tematyce. Zatrudniają modeli, urządzają scenografię i cykają im zdjęcia. Później wystawiają do sprzedania takie zdjęcia do dowolnego wykorzystania grupowane w komplety o określonej tematyce np. biznes, biuro, rozrywka itp. Zdjęcia kupuje się z prawem do dowolnego modyfikowania i wykorzystywania. Takie zestawy zdjęć są dość drogie (z tego co pamiętam ok 1000 zł za 100 zdjęć). Kiedyś również w naszej firmie kupiliśmy taki zestaw i daliśmy grafikowi do wkomponowania w naszą stronę www i nie tylko. Przyjrzyjcie się np. zdjęciom na naszej stronie:

formatting link
. To samo zdjęcie widziałem już kilka razy w różnych sytuacjach (np. w reklamie w gazecie).

Prawdopobnie oni też korzystają z takich kompletów.

Lukasz

Reply to
Lukasz Stela

No to już mam pewność! Cześć Łukasz! Od dłuższego czasu zastanawiałem się czy Ty to Ty, czy to tylko zbieżność nazwisk. Ale okazuje się, że nie :) Przyjemnie się dowiedzieć, że ktoś, z kim się człowiek spotykał w zupełnie innych okolicznościach (np. wdrożenie w Delikatesach Królewskich) ma ciekawe zainteresowania. Ja co prawda dłubię w plastikach....

No ale dość już tego off topica :)

pozdrawiam

Marcin (pvf) Krajewski

Reply to
Marcin (pvf) Krajewski

Ha, ha :)) No cóż. Zarażeni są wśród nas... Nawet nie wiesz gdzie i kiedy.

Lukasz

Reply to
Lukasz Stela

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.