Trwalosc silnika MVVS

Witam! Użytkuję silnik MVVS 8 ccm GFS/R ABC RC w modelu fun-fly. Silnik przepracował dotychczas ok 30 godz. i wypalił ok 30 litrów paliwa zalecanego przez producenta -80/20 rycyna. Silnik pracował na smigle APC C-2 11"x5", dość łatwo się uruchamiał z reki (nie miałem rozrusznika), miał bardzo płynne przejscie z niskich na wysokie obroty, ciągnął w pionie model o wadze 2100g na standardowym tłumiku. W ostatni długi majowy wekend wylatałem prawie

6 godz. - 25 lotów i zaczęły się poważne problemy. Tłok przy przejściu przez GPZ bardzo mocno zacina się w tulei cylindra - w całym pozostałym zakresie obrotu wału korbowego chodzi bardzo lekko bez żadnych oporów. Silnika praktycznie nie daje się uruchomić - pojedyncze zapłony mieszanki paliwa w cylindrze i zatrzymanie tłoka w obrebie GPZ. Zakupiłem rozrusznik i w mieszkaniu wykonałem próby kręcenia silnika po wykręceniu świecy zapłonowej z głowicy silnika - zasilanie rozrusznika z prostownika samochodowego 12V (ok. 6A)- po kilku obrotach dochodziło do zablokowania silnika - rozrusznik nie był w stanie obracać wałem silnika. Co może być przyczyna takiej sytuacji? Czy silnk juz skonczył swój resurs pracy i należałoby kupić nowy zestaw naprawczy - tuleja cylindra z tłokiem, czy moze są inne sposoby eliminacji usterki? Jet to mój 3-ci eksploatowany silnik MVVS. Dwa poprzednie o mniejszych pojemnościach też po ok 30 godz pracy każdego (prowadzę notatki z lotów) uległy awariom: 3,5 ccm starszy model - urwanie korbowodu; 4,6 ccm (nowa seria produkcyjna) w czsie pracy na wysokich obrotach wypadła kulka z wiekszego łożyska na wale silnika robiąc niezłe spustoszenie w jego wnętrzu powodując chyba nawet zgiecie wału korbowego. Pozdrowienia. Andrzej.
Reply to
Andrzej1308
Loading thread data ...

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.