gaz

środa, 29 listopada 2023 o 12:07:04 UTC+1 Robert Wańkowski napisał(a):

Lokator tylko z jednego pionu wyjechał i nie było dostępu do jego mieszkania. Robotnicy nie mogli czekać aż wróci i dlatego zamknęli zawór w jego pionie. Tam był dramat, bo w pionie mieszkała lokatorka z małymi dziećmi i nie mogła im gotować posiłków. Sąsiedzi chcieli sami otworzyć zawór i uruchomić pion, ale robotnicy to przewidzieli i założyli solidną blokadę z plombą.

Reply to
WM
Loading thread data ...

plomba slabo zabezpiecza, a solidna kłodka ... też słabo :-)

J.

Reply to
J.F

To prawda, blokady są symboliczne i łatwe do usunięcia.

formatting link
likwidowanie zabezpieczeń układu gazowego to kryminał.

Teraz stosują zawory odcinające gaz przez internet.

formatting link
do czego służy obecnie sieć :). Do nękania niewygodnych obywateli ;) Niedługo zapewne będą wszczepiać chętnym układy zdalnej kontroli ;) Kto się nie zgodzi, będzie obywatelem drugiej kategorii ;)

Reply to
WM

I dlatego a) nie dać sie złapac, b) nie zostawić śladów ani świadków, c) modlic się, aby nic nie wybuchlo.

Tylko tak: a) to chyba nie internet, tylko inny system radiowy, np LoRa. b) i sluzy raczej do zdalnego odczytu stanu licznika, c) i mam wątpliwości, czy potrafi "odciąć gaz", bo jak - blokada gdzies w liczniku?

d) bateria .... uuuu, ciężki kawałek chleba.

J.

Reply to
J.F

A nie prosciej w pionie jak wszyscy poza jednym sa w domach podpiac pompe prozniowa i zobaczyc czy sa jakies nieszczelnosci? Jak nie ma to zagazowac i tyle...

Reply to
ptoki (ptoki

IMO - mozna tez zagazowac, zakrecic kurek, sprawdzic czy cisnienie nie spada. Jak nie spada, to odkręcic na dobre. Albo napompomować powietrzem czy azotem .. czy CO2.

Chyba lepsze niz próżnia, bo nie odwraca działania sił.

J.

Reply to
J.F

Coś w tym jest, bo nawet w takich palnikach laboratoryjnych, Bunsena i innych, nie kojarzę żadnych zabezpieczeń. Z tym, że od zaworu zwykle za długiego węza nie ma, więc po odkręceniu gazu, jesli tam była mieszanka z powietrzem, to pewnie zdąży ja wypnąć.

Reply to
Marcin Debowski

Różne uszczelnienia mogą działać inaczej na nadciśnienie i podciśnienie. Nie ryzykowałbym. Mozna taką "próżnią" rozszczelnić.

Reply to
Marcin Debowski

Ale chyba chodzi o to, że muszą odpowietrzyć aż do ostatniej dyszy w palniku. Bo to jedne mieszkania mogło sobie zamknąć swój zawór. Wrucą za tydzień otworzą zawór i mają zapowietrzaną instalację. Ale nadal nie wiem czym to szkodzi.

Robert

Reply to
Robert Wańkowski

Z silami to racja. Ale napowietrzyc co2 to sredni pomysl. Jak w instalacji jest juz tlen to trza by tam wpuscic cos co ten tlen przereaguje. Bo sie otworzy gaz, zapali jeden palnik i mieszanka w calej instalacji dostanie pozytywny impuls cisnieniowy.

Reply to
ptoki (ptoki

W sumie racja. Ale to nawet nie musi byc duze podcisnienie. A jak sie rozszczelni to chyba lepiej teraz niz kiedy indziej...

Reply to
ptoki (ptoki

Za tydzien to pewnie dyfuzja juz wyrówna ten krotki odcinek rury. Nawet za pare godzin.

J.

Reply to
J.F

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.