dobra wiadomosc: tragedia w chmurach ...

Drodzy grupowicze,

na pewno macie racje piszac o wysokosci na jakiej wystepuje podstawa Cumulusa...choc wydawalo mi sie ze moze to byc nizej, zajzyjce prosze na link:

formatting link
Stad to moje przypuszczenie nt. owego zassania. Z innej strony naprawde nie upieram sie ...

Dzieki za info o "akrobacjach dla blyskania modelem" faktycznie dobry pomysl.... po czesci go realizowalem, ale jak ktos napisal - model pewnie juz lezal na ziemi....

.... to NIE MOZEMY spuscic wzroku z modelu, nawet gdyby obok przechodzil > zywy dinozaur

to o czym pisales jest mi dobrze znane ...Naprawde nie spuszczalem go z oka. Sadze ze widzialem moment jak szybowiec po katem ok 45o poszedl w gore (stalem w osi kadluba) - i za chwile to wlasnie moje chlup ....

Ale mam tez BARDZO DOBRA wiadomosc:

model sie odnalazl!!!. Nie wiem jeszcze gdzie, tj. jak daleko od miejsca latania bo go jeszce nie widzialem (pracuje we Wroclawiu). Znalazl go rolnik spod Turku w jerzynach na swoim polu. Ponoc nie uszkodzony (deczko nadpekniety ogon) !!!!

Dzis, w Pt pojade go ucalowac :-). Tj. model. Rolnikowi zamierzam zawiezc flaszke.

Probowalem puscic zdjecie (15kB) mojej chmury na grupe - ale nie przeszlo. Jak ktos zna sposob, to je puszcze + zdjecie modelu po tych lotach - jak tylko go zobacze. Jesli ktos chce - chetnie puszcze tez na priva zdjecia lepszej jakosci, moze ktos zechce wykorzystac na swojej stronie jako przestroge ...

pozdrawiam wszystkich Maciej D.

Reply to
sekai
Loading thread data ...
Reply to
Robert 'Heyoan' Gadomski

sekai napisał:

No to gratuluję :) Ja dotychczas z moim motoszybowcem nie miałem tyle szczęścia i prawdopodobnie już się nie odnajdzie,(ten, który wpadł w zboże). Żniw jeszcze co prawda nie było, ale jakoś się już nastawiłem na to, że umarł i nie żyje.

Daremne płacze, daremne żale... - pomyślałem i zakupiłem za dużo pieniędzy nowe wyposażenie, oraz model. Przy okazji postanowiłem jednak przejść na spaliniaki. Nowozakupiony przeze mnie model, to trenerek o rozp. 1,3 m z silnikiem OS Max 25LA. Ma o 30 cm więcej rozpiętości niż mój pierwszy, pechowy model po to, żeby łatwiej można go znaleźć w wysokiej trawie :))))

Z zamontowaniem wyposażenia poczekam do poniedziałku, bo jutro wycieczka na piknik w Beskidy :)

Reply to
Jaroslaw Sapula

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.