Inżynier który chce się uczyć więcej

Witam

Jestem po studiach mechanicznych i chciał bym się was zapytać jakie macie sposoby i metody aby sie uczyć różnych rzeczy. Macie jakieś fora albo ulubione strony? Oczywiście zapytacie czego się chce uczyć , a ja odpowiem wszystkiego mechaniki, elektryki, obróbki metali drewna dosłownie wszystkiego by mieć z tego hobby prócz monotnnej pracy.

Poleciacie jakies strony i metody ?

Reply to
jowar
Loading thread data ...

cnc.info.pl i tam forum - kopalnia wiedzy, często korzystam.

Elektroda.pl - mają pogięte zasady korzystania z forum, ale poczytać warto.

polecam jeszcze

pl.sci.inzynieria :-)

formatting link
- tam trzeba mieć mocne nerwy, żeby dyskutować, ale wbrew pozorom odpowiedzi są bardzo rzeczowe :-) Polecam dyskusje na temat działania różnych mechanizmów i budowania zmot.

pl.misc.budowanie, elektronika, modelarstwo, fizyka.

Pozdrawiam

Jacek

Reply to
Agent 0700

Dzieki to juz duzo

Reply to
jowar

Przepraszam że spytam. Co to były za studia mechaniczne?

Reply to
kogutek

Tak. Strony w podrecznikach i monografiach. Takich na papierze.

A.L.

Reply to
A.L.

Elektronika odchodzi od papieru. Za duzo by sie go marnowalo :-)

J.

Reply to
J.F.

Wlasnie. Przestrazale prawo Ohma co 3 meisiace zastepowane jest nowa, lepsza wersja. Jasne jest ze szkoda na te stare wersje psuc papier.

A.L.

P.S> Polecam google books, gdzie zamieszczonoe kopie oryginalnych ksiazek Protheusa Steinmetza, facia ktory zapoczatkwoal zastosowanei lczb zespolonych w elektryce. Wiekszosc ksiazek z lat 1920. Absolutnei fascynujaca lektura!

Reply to
A.L.

Polprzewodniki nie spelniaja prawa Ohma. Zreszta oporniki sa zle i sie od nich odchodzi w elektronice :-)

J.

Reply to
J.F.

Na rzecz czego? Są jakieś inne sposoby...

Przemek

Reply to
Wasiuk

Pocieranie

A.L.

Reply to
A.L.

A ja uważam, że powinno się w ogóle odejść od elektroniki, np. w samochodach.

Kiedyś nie było i też było dobrze, a teraz kolejna rzecz, która się pieprzy w samochodach.

Pozdrawiam

Jacek

Reply to
Agent 0700

I wrocic do czasy gdy spalalo sie 20 litrow na 100 km i za samochodem ciagnela sie chmora dymu. No i nie bylo poduszek powietrznych, hamulcow ABS i paru rzeczy jakby zwiekszajacych bezpieczenstwo

A.L.

P.S> No i zamiast waterklozetow powinnismy porocic do slawojek. Komorki tez niepotzrebne. Stare telefony na druty bylo OK. Komorki tylko robia promieniowania

Reply to
A.L.

Ja tez mialem

A co jak nei elektronika?.. Stolarka budowlama? Ty masz pojecie ile softu siedzi w komputerze podejmujacym decuzje czy odpalic poduszke czy nei?...

Dzieki nowoczesnym aparatom zaplonowym miedzy innymi samochodzy maja takei osiagi jjakei maja. Dzieki pomputerom samochody nei sprodza. Poptyaj sie tych co robia "tuning" - prolowa tuningu to wymiana programu komputera.

Rozumiem ze z powuzszym sie zgadzasz.

A.L.

Reply to
A.L.

jowar pisze:

Ja np. sobie kupiłem rajdowe Cinquecento ;) Obróbki drewna jeszcze nie było, ale reszta już tak :)

Reply to
Tomasz Pyra

Agent 0700 pisze:

Bez sondy lambda i elektronicznej regulacji mieszanki nie da się utrzymać precyzyjnego składu mieszanki, a to się przekłada na emisję szkodliwych substancji.

Do tego dochodzi też kwestia utrzymania odpowiedniej temperatury spalania.

Oczywiście jest elektronika i elektronika - można wszystko zrzucić na mikroprocesor który to obliczy, albo użyć coś prostszego - np. gaźniki sterowane sondą lambda.

Niemniej to jest elektronika.

Do tych obecnych potrzeba. Do takich które były stosowane w okolicach II wojny światowej w samolotach pewnie nie było to konieczne, tyle że to trochę nie ten zasób funkcjonalności.

Wymiana i regulacja aparatu zapłonowego kosztuje grosze? W którym ASO? ;)

Należy pamiętać że klient który kupuje samochód to tylko ten który kupuje nowy samochód z salonu i on nim jeździ zazwyczaj 5-6 lat i to przez ten czas samochód ma być sprawny i nie wymagać żadnych regulacji czy kombinacji.

I dlatego samochody ewoluują ze stadium gdzie przy samochodzie się w miarę regularnie grzebało, czyściło styki, regulowało kąty i gaźnik, do takiego gdzie wszystko działa przez kilka lat, a potem najwyżej niech padnie i się to wymieni bo zazwyczaj jest nierozbieralne. Istotne z punktu widzenia jakości, żeby to się stało już temu drugiemu właścicielowi.

Reply to
Tomasz Pyra

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.