Jak uniemożliwia się mi studiowanie inżynierii

Hej! Hail! Hello!

Mieszkam w trójmieście, jestem programistą i mam zaliczone 3 lata nielegalnych studiów na polibudzie gdańskiej. Jakiś czas temu zrobiłem legalną maturę i jednocześnie zmieniłem swoją opinię na temat tego co warto studiować , bo stwierdziłem, że prawdziwa inżynieria polega na podporządkowywaniu sobie otoczenia a nie kontroli skrzynki przy biórku. Dlatego chcę studiować mechatronikę lub automatykę i robotykę. I tu pojawił się zonk: na polibudzie gdańskiej nie można wcale tego studiować w trybie zaocznym. Jak zacząłem badać sprawę, to okazało się, że najbliższą uczelnią na jakiej jest to możliwe to AMW w Gdyni. Jednak ona mnie nie interesuje z uwagi na specjalizację w technice morskiej, profil wojskowy i absurdalną specjalizację "obsługa okrętowych urządzeń mechatronicznych". Dlatego tydzień temu zainteresowałem się ofertą polibudy bydgoskiej. I tu napotkałem przyjemną niespodziankę, bo w odległości mniej niż 2 godz. jazdy Pendolino był wydział mechatroniki i możliwość studiowania zaocznego na kierunku mechatronika. To było tydzień temu. Jak dziś wyszukałem stronę polibudy bydgoskiej to okazało się, że nie ma tam wydziału mechatroniki tylko mechaniczno-jakiś tam. Teraz (o 14:10) strona tej polibudy bydgoskiej wcale nie działa.

Co o tym myśleć?

Reply to
Jacek Marcin Jaworski
Loading thread data ...

Wydział dokładnie nazywa się: wydział inżynierii mechanicznej.

Reply to
Jacek Marcin Jaworski

Co to są nielegalne studia?

A są jakieś nielegalne?

Myślę, że ktoś uniemożliwia.

Reply to
heby

Musze jednak przyznać, że znajomy mechatronik doskonale sobie zdaje sprawę z tego, jak działają peltiery. Choć tyle.

Reply to
heby

Dawniej na PW była "Mechanika Precyzyjna" teraz to jest "Mechatronika".

WM

Reply to
WM

W dniu 05.12.2021 o 14:12, Jacek Marcin Jaworski pisze:

Biorąc pod uwagę, ze to dość poważna decyzja, to bym po prostu pojechał na miejsce i dopytał szczegółów. Bo nazwa samego wydziału może być myląca. Ciebie - jak rozumiem - interesuje profil studiów, a nie to, na jakim wydziale obronisz pracę.

Reply to
Robert Tomasik

Armaty, rakiety, automatyka okretowa - piekny przyklad robotyki :-)

Ze specjalnosc mechatronika jest na wydziale mechaniczno-costam?

Pytanie tylko na ile sie skupią na samej mechanice.

Np na PWr mechatronika jest na wydziale mechanicznym

formatting link
a byla tez na wydziale elektroniki mikrosystemów i fotoniki
formatting link
i Elektrycznym
formatting link
i Mechaniczno-Energetycznym
formatting link
A jeszcze masz Robotyke ... na paru wydzialach
formatting link
J.

Reply to
J.F

Wracając do tematu: Czy coś wiecie by w tym hujowym kraju można w jakikolwiek sensowny sposób, bez przeprowadzki i bez podróżowania nocami przez pół kraju? Przypominam, że interesuje mnie studiowanie nowoczesnej techniki, czyli w grę wchodzą: mechatronika, elektronika, automayka-robotyka, fizyka.

Reply to
Jacek Marcin Jaworski

Przeciez widzisz, ze to nie to samo.

Mechatronika jest "interdisciplinary", i na dobra sprawe wcale nie musi byc precyzyjna. Jak robot statki maluje, to 1cm az nadto :-)

J.

Reply to
J.F.

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.