papier - płótno ścierne

Witam.

Zna ktoś jakiś patent na usunięcie nasypu z papieru i płótna ściernego, aby można było skleić końce ze sobą w taśmę bezkońcową.

Robert

Reply to
Robert Wańkowski
Loading thread data ...

W: cebpin$kbh$1@81.210.118.54, Od: Robert Wańkowski snipped-for-privacy@wp.pl Było:

Jak byłem na praktykach to taką taśmę sklajało się nie "na zakładkę" tylko za pomocą dodatkowego kawałka płótna ...

Reply to
Sławek SWP

Tak, tak. Ale wtedy pas bije podczas szlifowania. Oryginalnie sklejone są na zakładkę. Myślałem o jakimś rozpuszczalniku.

Robert

Reply to
Robert Wańkowski

??? A przy zakładce nie bije? Przecież to też da zgrubienie i w dodatku powierzchnia szlifująca będzie nieciągła.

Kiedyś papiery ścierne (znaczy się spoiwo) były chyba robione na bazie szelaku, zielonego pojęcia nie mam czy to jest nadal aktualne, jeśli tak, to możnaby próbować terpentyną. Ale, kurcze, mam wrażenie, że teraz to jakieś epoksydowe cuda raczej są...

J.

Reply to
Jarek P.

W: ced4dt$p7m$1@81.210.118.54, Od: Robert Wańkowski snipped-for-privacy@wp.pl Było:

Na dużej szlifierce to był kawałek płótna, ale na niedużej majster robił pas dwustronny, który miał na całej długości grubość dwóch warstw :D No i jak się jedna strona pasa zużyła to wystarczyło wywinąć go na nice :-)

Reply to
Sławek SWP

... ale na niedużej majster robił pas

dość nietypowe, bęben się nie zużywał? Przyjrzałem się z bliska takiej zakładce i wydaje mi się, że nasyp jest zeszlifowany a nie zmyty. Co jest twardsze od takiego nasypu, aby można go było usnąć? Ściernica się sypie. Może jakaś inna?

Robert

Reply to
Robert Wańkowski

eeee .. papierem sciernym ? :-)

J.

Reply to
J.F.

Klin klinem? Zaraz sprawdzę.

Robert

Reply to
Robert Wańkowski

Dostalem od slusarza jakas kostke do rownania sciernic (jak zobaczyl moje - sam zaproponowal ;-) ). Wyglada toto na jakas kostke z zuzlu...suporexu...hmm...porowate w kazdym razie i nie wyglada na ostre/twarde, a jednak slicznie zbiera sciernice - i to nawet twarda. Moze czyms takim - pewnie do kupienia w sklepach z materialami sciernymi.

__ Pzd, Irek.N.

Reply to
Ireneusz Niemczyk

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.