pisiorków za 3...2...1...

Loading thread data ...
W dniu poniedziałek, 21 grudnia 2015 13:31:42 UTC+1 użytkownik masti napisał:
A to przynajmniej jakiś inżynier?
Reply to
Konrad Anikiel
W dniu poniedziałek, 21 grudnia 2015 13:40:40 UTC+1 użytkownik Konrad Anikiel napisał:
O kurka! Inżynier!
formatting link
Reply to
Konrad Anikiel
Prawdę mówiąc, to ja wiele razy, oglądając wiadomości o jakimś zamachu terrorystycznym miałem taką myśl: całe szczęście że ci terroryści to jakieś beduiny. Gdyby wziął się za to prawdziwy inżynier, to by dopiero było pozamiatane!
Reply to
Konrad Anikiel
bo to się naogląda amerykańskich filmów i potem myśli, że bomba ma mieć dużo kabelków i mrugających lampek :)
Reply to
masti
W dniu 2015-12-21 o 16:16, Konrad Anikiel pisze:
Też się nad tym zastanawiałem. Może te służby, które nas chronią jednak są skuteczne.
Robert
Reply to
Robert Wańkowski
Użytkownik "Robert Wańkowski" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:56781928$0$678$ snipped-for-privacy@news.neostrada.pl... W dniu 2015-12-21 o 16:16, Konrad Anikiel pisze:
Czy ja dobrze zrozumialem - oskarzony o udzial w grupie przestepczej, ale oskarzony jeden, bo reszta grupy to ABW ?
Oskarzony m.in. o posiadanie 35 sztuk broni, ktorych jakos nie mogli funkcjonariusze znalezc.
Zamachowiec, czy mitoman ? I to jeszcze wykreowany przez te sluzby ...
J.
Reply to
J.F.
Użytkownik "Konrad Anikiel" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych: snipped-for-privacy@googlegroups.com...
Nasi inzynierowie maja chyba malo doswiadczenia z materialami wybuchowymi. Moze gdzies w gornictwie. No ale niekoniecznie mowimy o naszych.
A do wybuchu nie trzeba inzyniera - porownaj np Oklahoma City i Teda, nomen omen, Kaczynskiego.
J.
Reply to
J.F.
W dniu poniedziałek, 21 grudnia 2015 16:53:00 UTC+1 użytkownik J.F. napisał:
Kaczynski uczony w piśmie, ale jednak nie inżynier. No i nie ta skala, on rozsyłał wybuchowe listy. Natomiast ci z Oklahoma City (nie uczeni w niczym) odpalili bombę saletrową, zdaje się taką jaką teraz przypisują temu Kwietniowi. Przepis znaleźli w internecie. Jak przepis dobry, to kilogram takiego ładunku ma siłę prawie kilograma TNT. Breivik (też nieuczony) próbował tym wysadzić 17-piętrowy budynek, ale wyszło słabo. Amerykanie mieli na pewno dobre warunki do prób, a w Norwegii nie potrenujesz z domowymi bombami, bo zaraz ktoś na policję dzwoni.
Reply to
Konrad Anikiel
Jak się zaczął ten cyrk to pokazali w gazecie "materiały do budowy bomby" znalezione u niego. Jakiś motek przewodu, przycisk dzwonkowy, bodaj kondensator silnikowy i podobne rupiecie. Można to znaleź na strychu każdej chałupy. Nie pomyślałem o zachowaniu artykułu dla potomności :( Wojtek
Reply to
wowa
Użytkownik "wowa" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:567855e5$0$22838$ snipped-for-privacy@news.neostrada.pl...
No wiesz, jesli bomba ma byc z saletry, materialy do detonatora zamierza sam zrobic, to dowodami przygotowywania moga byc i motek przewodu i szkice ...
J.
Reply to
J.F.
Użytkownik "Konrad Anikiel" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych: snipped-for-privacy@googlegroups.com... W dniu poniedziałek, 21 grudnia 2015 16:53:00 UTC+1 użytkownik J.F. napisał:
Paczki. Jakby tam choc kostke trotylu wsadzil.
W Oklahomie (stanie) srednia gestosc zaludnienia wieksza niz w Norwegii :-)
Kompletnie nie po inzyniersku - po prostu zaparkowali przed budynkiem. A skutki ...
formatting link

J.
Reply to
J.F.
Użytkownik "Konrad Anikiel" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych: snipped-for-privacy@googlegroups.com...
P.S. Zajecie godne inzyniera ?
formatting link
Około godz. 4. otrzymaliśmy zgłoszenie o wybuchu w Gdańsku-Osowej przy jednym z pawilonów handlowych. Kiedy policjanci pojawili się na miejscu, okazało się że ktoś próbował dostać się do bankomatu - informuje podkom. Aleksandra Siewert z gdańskiej policji.Ze wstępnych ustaleń wynika, że tym razem złodziejom nie udało się ukraść pieniędzy[...]
Jak dowiedział się portal tvn24.pl to ten sam bankomat, który okradziono w sierpniu br. Wtedy również wysadzono maszynę, sprawcom zabrali całą gotówkę."
J.
Reply to
J.F.
W dniu wtorek, 22 grudnia 2015 13:43:34 UTC+1 użytkownik J.F. napisał:
"Godne" to chyba nie jest właściwe słowo :-) Zresztą to nie jest żaden terroryzm, tylko zwykła kradzież, plus zniszczenie mienia. No, gdyby przyszedł ktoś z młotkiem, wiedział gdzie i jak mocno stuknąć żeby się samo otworzyło, to jeszcze by było o czym rozmawiać. Ale z tym gazem i eksplozją wewnątrz, to już trochę bardziej wyrafinowana metoda, choć mimo wszystko wciąż rozpizdowa...
Reply to
Konrad Anikiel
Użytkownik "Konrad Anikiel" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych: snipped-for-privacy@googlegroups.com... W dniu wtorek, 22 grudnia 2015 13:43:34 UTC+1 użytkownik J.F. napisał:
Przerobic swoja wiedze na pieniadze to jest chyba godne inzyniera ? :-)
Poogladac pogromcow mitow. Nic tak dobrze nie otwiera sejfow jak woda i kawaleczek dynamitu. A pieniadze wyschna :-)
J.
Reply to
J.F.
W dniu wtorek, 22 grudnia 2015 14:29:37 UTC+1 użytkownik J.F. napisał:
A tu zahaczasz o problem taki że systemy zabezpieczeń często są wymyślane przez idiotów. No śmiało, zalewaj wodą, a ja obok pieniędzy położę otwarte pudełeczko z nieusuwalnym barwnikiem w proszku, rozpuszczalnym w wodzie. Potem możesz sobie suszyć ile chcesz, nawet po inżyniersku :-)
Reply to
Konrad Anikiel
Użytkownik "Konrad Anikiel" napisał w wiadomości grup W dniu wtorek, 22 grudnia 2015 14:29:37 UTC+1 użytkownik J.F. napisał:
Nieusuwalny ... brzmi jak zadanie dla chemika :-) Niekoniecznie inzyniera. A przeciez nie musi byc woda, dowolna ciecz moze byc :-)
Poza tym wystarczy pare bankomatow zalac woda i zaraz nie bedzie problemow z wymiana zabarwionych pieniedzy :-)
J.
Reply to
J.F.
W dniu wtorek, 22 grudnia 2015 16:49:26 UTC+1 użytkownik J.F. napisał:
Nie jestem chemikiem a mogę wymienić całą listę barwników praktycznie nieusuwalnych z papieru. Zacznijmy od czerni anilinowej. Czym byś usunął?
No jasne, jest całe mnóstwo takich cieczy łatwo dostępnych, na przykład nadkrytyczny dwutlenek węgla :-)
Że chciałbyś rozwiercić wszystkie bankomaty w mieście i do każdego ponalewać przez dziurkę wody w celu zamarkowania tego jednego który obrobiłeś? Że jak całe miasto na drugi dzień płaci zafarbowanym szmalem to i Ty byś mógł bezkarnie? Już abstrahując od opłacalności, to wiesz, mokrych banknotów te bankomaty by nie wydały, bo by się posklejały i nie dałoby się ich odliczyć. Nawet jak by wydały, to komuś kto włożył kartę, transakcja została zarejestrowana itd, znaczy takiemu człowiekowi którego da się zidentyfikować. Usłyszysz w sklepie: przepraszam, ale nie mogę od pana przyjąć zafarbowanych pieniędzy. Proszę iść do banku tu za rogiem, tam panu je wymienią. A tam... poproszę o pańską kartę, sprawdzimy kiedy i z którego bankomatu podjął pan środki.
Reply to
Konrad Anikiel
Użytkownik "Konrad Anikiel" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych: snipped-for-privacy@googlegroups.com... W dniu wtorek, 22 grudnia 2015 16:49:26 UTC+1 użytkownik J.F. napisał:
Az tak, to i ja nie jestem chemikiem :-) Ale zaraz - czern anilinowa sie chyba w wodzie nie rozpuszcza ...
Nadkrytyczny sie nie nadaje. Ale jesli urzadzenie jest szczelne, to z podkrytycznym nie ma problemu. Ale pewnie nie jest ... uszczelnic pianka do opon :-)
A tam wszystkie ... ale troche trzeba by rozwiercic.
Myslisz, ze wsrod bankowcow nie znalazlby sie jakis, ktory by za polowe lupu spojrzal ulgowo ? I nie mowie tu o polowie z 500zl, ale polowie z miliona, w sytuacji, gdy mu przyniesli juz sto milionow w kolorze ...
J.
Reply to
J.F.

Site Timeline

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.