Prosze o pomoc mechanika...

Loading thread data ...

RW napisał(a):

Heh, Albeco się rozwija :-) Spróbuj sobie policzyć obciążenia i prędkości. Bez tego nie ma sensu podchodzić do sprawy - takie spieki mają z reguły* mniejsze nośności niż brąz po stali tylko nie trzeba ich smarować. W dodatku im większa prędkość tym mniejsze dopuszczalne obciążenia.

*może ktoś coś wymyślił, co wytrzymuje więcej, z głowy nie powiem

pozdrawiam jasiol

Reply to
jasiol

RW napisał(a):

Czytalem fragment forum z podanego linku. I tak se kombinuje, ze jezeli ktos, tak jak ty, jest na tyle zdeterminowany aby robic taki pojazd, to moze jednak warto nie bawic sie w zadne sprzegla jednokierunkowe i nie zamykac sobie drogi do odzysku energii podczas hamowania? Nie mowie, ze w pierwszej wersji ma byc, ale moze jako obszar doskonalenia? :) No i jeszcze mnie ciekawi, czy nie warto zrobic jakiejs namiastki skrzyni biegow? Ja wiem, ze charakterystyka silnika elektrycznego pozwala na wyeliminowanie tego watpliwej urody dodatku, niemniej moze warto zastosowac? Robiles jakies symulacje/obliczenia, wyklesy trakcyjne? No i ten... trzymam kciuki i bede sledzil postepy :)

Reply to
zbigi

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.