Termostat w rurce w łazience

W budynku na pietrze mam lazienke natomiast w piwnicy jest bojler. Rano zeby moc umyc rece w cieplej wodzie musze spuscic pokazna jej ilosc z pionu zanim naplynie woda z bojlera. Zmeczylo mnie to na tyle, ze wymyslilem by dla krotkich zalaczen poboru wody podgrzewac ja elektrycznie wpinajac podgrzewacz przeplywowy na wezyku cieplej wody. Chce jednak zabezpieczyc sie przed sytuacja, w ktorej pobor wody jest dluzszy i goraca woda z bojlera dociera do podgrzewacza, ktory ja znow, tym razem niepotrzebnie podgrzewa. Wymyslilem, ze przed podgrzewaczem powinienem zamontowac termostat odcinajacy jego zasilanie, gdy temperatura naplywajacej wody osiagnie zadowalajaca wartosc. Niestety nie potrafie znalezc odpowiedniego urzadzenia, ktore spelniloby ta funkcje i rownoczesnie udaloby sie je zamontowac na bardzo malej przestrzeni na standardowym wezyku w oplocie stalowym. Termostat zblizeniowy odpada bo wezyk sie tak szybko nie nagrzeje. Czy ktos kiedys gdzies widzial podobne ustrojstwo i nakieruje? A moze ten moj pomysl jest do bani i nie bedzie dzialac?

Reply to
McP
Loading thread data ...

Podgrzewacz przepływowy ma już w sobie termostat. Mój ma. Ale czy te proste małe mają?

Robert

Reply to
Robert Wańkowski

Użytkownik "McP" snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@newsgate.onet.pl... Termostat zblizeniowy odpada bo wezyk sie tak szybko nie nagrzeje.

To zamiast wężyka gumowego w oplocie daj "wężyk" elastyczny ze stali nierdzewnej i będziesz mógł korzystać z termostatu zbliżeniowego. Wężyki te są powszechnie dostepne i w porównaniu z gumowymi - wieczne. Przy najbliższym remoncie, wywal te wszystkie wynalazki i zamontuj sobie trzecią rurkę do cyrkulacji ciepłej wody co rozwiąże wszystkie Twoje problemy w tym temacie

Reply to
Jackare

Tak jak wszytko sprawdzić wczesniej max. temp. zasilania wody! Bo nie wszytkie urzadznia dają "radę" z gorącą wodą na dopływie.

Robak

Reply to
Sir_Robak

Niestety czas reakcji takiego termostatu nie bedzie zadowalajacy. Zanim sie wezyk nagrzeje ja zdaze umyc dlonie, zeby i cos jeszcze. Szukam rozwiazania, ktore zapewni mi odciecie zasilania podgrzewacza prawie natychmiast. Owszem, moglbym nastawic termostat na nizsza temperature ale bedzie ona oscylowac w okolicy nagrzanego powietrza lazienkowego.

Najblizszy remont jest juz za mna, lecz zostal wykonany gdy jeszcze nie mieszkalem tu gdzie mieszkam. Opcja z trzecia rurka odpada na najblizsze lata.

Najprosciej byloby znalezc urzadzenie zamontowane w czyms na ksztalt mufy wkrecanej pomiedzy koncowke w scianie a wezyk. Moze ktos widzial cos w ten desen?

Reply to
McP

W UK, gdzie mieszkam, tak jest w każdym domu. Po to ludzie wymyślili "Power Shower", do nabycia w każdym sklepie z hardwarem. Jeśli mieszkasz w Trójmieście to Ci mogę przywieźć, latam 2-3 razy w miesiącu. Konrad

Reply to
Konrad Anikiel

tam w UK pod prysznicem też są dwa kurki i dwie słuchawki? ;)

Reply to
Rafał

Moja ulica murem podzielona :-)

Reply to
Konrad Anikiel

Z ciekawości: ten termostat to jest na wejściu czy na wyjściu? Raczej bym się spodziewał że na wyjściu, więc chyba mu wszystko jedno co wlata? Konrad

Reply to
Konrad Anikiel

Jak ja tam bylem to bylo ciekawiej - jeden rozpylacz, jeden kurek :-)

J.

Reply to
J.F.

Albo wstaw kawalek rurki miedzianej.

Jakos nie bardzo widzialem.

Ale przy okazji ostrzege - przygoda mnie niedawno spotkala - oplot na wezyku do spluczki przerdzewial, a plastikowa rurka okazala sie wymagajaca oplotu. Dobrze ze bylem akurat w domu.

Moze to i nie glupie zeby przed wyjazdem na urlop zakrecic wode i gaz..

J.

Reply to
J.F.

Użytkownik "J.F." <jfox snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości

Leży w castoramach, leży w sklepach instalatorskich i w nich nawet robią te wężyki na poczekaniu na wymiar. Mają urzadzenie do wywijania końcówek pod nakrętki i uszczelki

No raczej. Zwłaszcza wodę.

Reply to
Jackare

Użytkownik "McP" snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@newsgate.onet.pl...

To jest stal nierdzewna, cienkościenna. Chyba austenit. Myslę że się nagrzeje w chwilę po tym jak wpłynie do niej gorąca woda. Czas reakacji termostatu może być różny, więc może zastosować jakieś autorskie rozwiązanie w oparciu o termistor ?

Szukam rozwiazania,

Kupić mufę do spawania (stalową), wywiercić w niej otwór, wsadzić sondę termostatu, zalutować, zobaczyć czy sonda żyje...

Reply to
Jackare

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.