Aparatury heli / samolot

Witam
Jaka jest różnica między nadajnikami opisanymi jako heli , a opisanymi
jako wersja samolotowa???
kugel
Reply to
kugel
Loading thread data ...
Witam Podział występuje głównie w aparaturach komputerowych, produkowanych na rynek amerykański. Aparatura "heli" jest wstepnie zaprogramowana pod kątem modelu śmigłowca, zaś "plane/air" pod kątem płatowców. Czy we wszystkich typach aparatur da się to odwrócić, nie jestem pewien. PP
Reply to
PL(N)umber_One
W dniu 10-12-09 10:26, PL(N)umber_One pisze:
W Spektrum/JR da się. Różnice mogą być kosmetyczne, np pierwszy program jest domyślny do jednego lub drugiego typu latadeł i inne opisy niektórych wajch. No i Heli zazwyczaj są Mode2 czyli gaz na lewym drążku.
Reply to
Tom01
W dniu 2010-12-09 17:37, Tom01 pisze:
Dodam ze tanie aparatury do heli maja na stale wpisane miksery. Tak, ze samolotem juz latac sie nie da.
Do tego w aparaturach "heli" moze byc fabrycznie wkrecona gladka blacha do gazu zamiast terkotki.
Reply to
sco
to zale¿y od modelu i firmy , mam futaby 9 zap i próbowa³em podmieniaæ w³a¶nie te cechy i ró¿nic wiele nie widzê M
U¿ytkownik "sco" snipped-for-privacy@gmail.com napisa³ w wiadomo¶ci news:idrhoi$dv2$ snipped-for-privacy@news.ds.pg.gda.pl...
Reply to
Marek S
Aparatury heli mają mixer do eCCPM, najczęściej min. w 120° i 135°, mix do THR i CP na wajsze od gazu, brak terkotki przy gazie, bardziej rozbudowany przełącznik trybów lotu, subtrimy po mixerze (per servo) itp. Aparatury do samolotów mają mixer do V-ogona, klapolotki itp. Podział jest (poza kwestią terkotki na gazie) wybitnie software'owy i wynikał niegdyś z mikrej możliwości oprogramowania uKontrolerów. Taka Futaba 6EXHP/EXAP np - dwie aparatury identyczne HW, różniące się firmwarem, w nowszej wersji (większy CPU) już miały oba softy zjednoczone i można było wybrać tryb pracy wedle życzenia.
Marek
Reply to
Marek Lewandowski

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.