Forum

Loading thread data ...

Nie działa od wczoraj. Wszystkim się to pokazuje

Reply to
mieczu

Na tej stronie jest informacja: "To forum jest teraz wyłączone. Powód: Z powodu przebudowy forum PFMRC.EU zostanie ono zablokowane na okres kilku dni. Gorąco przepraszamy za brak możliwości użytkowanie forum w tym okresie. Zarząd forum." Pzdr.

Reply to
Roman

Dawniej preferowano raczej cięższe rakiety, ostatnie

2-3 lata to tendencja ultra lekka przede wszystkim dzięki nowym tworzywom. Generalnie jeśli chodzi o rakiety tenisowe dla dorosłych to zaczyna się od 230g ( raczej kobiece ):

formatting link
a kończy na 300-330g - to ciężkie rakiety tenisowe dla bardzo silnych zawodników:

formatting link
Waga ma wpływ na operatywność rakiety a także na prędkość, do jakiej gracz jest w stanie ja rozpędzić, czyli siłę uderzenia.

Dalej należy wziąć pod uwagę wielkość główki rakiety tenisowej. Te zaczynają się od 90-100:

formatting link
formatting link
do 110-122: http://<br />
formatting link

Im większa tym łatwiej trafić w piłkę i powiększa się tzw. "sweet spot", ale przy uderzeniu w okolicach ramy ( nie centryczne ) trudniej rakietę utrzymać w dłoni. Grubość ramy - przyjęło się uznawać, że im rama grubsza tym rakieta bardziej amatorska i zapewniająca większy komfort gry, oraz tzw. odejście, czyli szybkość piłki po uderzeniu, co niestety ujemnie wpływa na kontrolę uderzenia. Grubość rączki - stary i sprawdzony sposób to po objęciu dłonią raczki miedzy palcami a nasadą dłoni ma być rezerwa na szerokość palca wskazującego drugiej dłoni. Pozostaje kwestia materiału, z jakiego zrobione są rakiety. Zwykle jest to mix tworzyw sztucznych na czele z grafitem w najróżniejszych konfiguracjach i proporcjach. Oto przykładowe technologie zastosowane przez firmę Wilson:

Specjalnie utwardzane aluminiowe, co czyni je 20% sztywniejszymi i wytrzymalszymi oraz generuje 17% więcej mocy przy trafieniach niecentrycznych niż w przypadku tradycyjnych rakiet. W znaczny sposób poprawia to jakość gry.

formatting link
Wzmacniając molekularną strukturę ramy rakiety tenisowej poprzez wypełnienie nanocząsteczkami powstałe przestrzenie naukowcy udoskonalili rakiety nadając im unikalne właściwości, które znacznie poprawiają właściwości rakiety podczas gry. Po wielu testach stwierdzono że rakiety takie są 2 razy wytrzymalsze, 2 razy stabilniejsze i generują 22% więcej mocy niż tradycyjne rakiety.

formatting link
Wysłano z serwisu OnetNiusy:
formatting link

Reply to
Czoczok

news: snipped-for-privacy@googlegroups.com...

Reply to
wt

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.