Jaka ładowarka do nadajnika Lama V3 ?

Witam :)
Jak w temacie ; szukam i szukam w necie :( ...i nic
Nie mogę znaleźć dedykowanej lub pasującej ładowarki do nadajnika
Lamy E-sky 4-channel.
Nominalnie nadajnik jest zasilany 8 x AA i posiada z boku gniazdko "charge"
Pozdr.
Reply to
StaN
Loading thread data ...
Użytkownik "StaN" snipped-for-privacy@wp.pI napisał w wiadomości news:fre8n5$q11$ snipped-for-privacy@mx1.internetia.pl...
=====================================
Zasilacz dedykowanej ładowarki do Lamy ma output ....12 V - 1,5 A ....czyli nic tylko kupić 8 szt akumulatorków AA :-)))
Tylko jakich ??? :)
Reply to
StaN
U¿ytkownik "StaN" snipped-for-privacy@wp.pI napisa³ w wiadomo¶ci news:fred04$38d$ snipped-for-privacy@mx1.internetia.pl...
=========================================
Zasilacz zasilaczem ale czy nadajnik ma uk³ady przystosowane do ³adowania akumulatorków AA.
Pozdr.
Reply to
StaN
gniazdo w nadajniku ma odwrotna polaryzacje plus jest na zewnatrz.Wkładasz do nadajnika 8 aku i wyłaczasz nadajnik i wtedy mozesz podłaczyć ładowarke nie dołaczony zasilacz bo ten ma plus na środkowym bolcu.Ładowarka musi być dostosowana do ładowania 8 cel z prądem nie wiekszym jak 1C akumulatorów czyli np aku dasz 1000 mAh to prad ładowania nie moze byc wiekszy od 1 A dla aku NiMh ale lepiej ładować przez 14 h prądem równym 0,1C.
Reply to
Marian
Użytkownik "Marian" snipped-for-privacy@tlen.pl napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@newsgate.onet.pl...
===================================== ....nie mogę znaleźć ładowarki dedykowanej do tego nadajnika...czy o czymś nie wiem ....czy gniazdo "charge" w nadajniiku + zasialacz z kompletu (mimo, że gniazda fizycznie pasują) można zastosować do zasilania nadajnika bezpośrednio z sieci w pomieszczeniach zamkniętych ?
Reply to
StaN
Użytkownik "StaN" snipped-for-privacy@wp.pI napisał w wiadomości news:freh8s$fq8$ snipped-for-privacy@mx1.internetia.pl... > > Użytkownik "Marian" snipped-for-privacy@tlen.pl napisał w wiadomości > news: snipped-for-privacy@newsgate.onet.pl... >> > Witam :) >> > >> > Jak w temacie ; szukam i szukam w necie :( ...i nic >> > >> > Nie mogę znaleźć dedykowanej lub pasującej ładowarki do nadajnika >> > Lamy E-sky 4-channel. >> > >> > Nominalnie nadajnik jest zasilany 8 x AA i posiada z boku gniazdko > "charge" >> > >> > Pozdr. >> > >> > >> gniazdo w nadajniku ma odwrotna polaryzacje plus jest na >> zewnatrz.Wkładasz > do >> nadajnika 8 aku i wyłaczasz nadajnik i wtedy mozesz podłaczyć ładowarke > nie >> dołaczony zasilacz bo ten ma plus na środkowym bolcu.Ładowarka musi być >> dostosowana do ładowania 8 cel z prądem nie wiekszym jak 1C akumulatorów > czyli >> np aku dasz 1000 mAh to prad ładowania nie moze byc wiekszy od 1 A dla >> aku >> NiMh ale lepiej ładować przez 14 h prądem równym 0,1C. >> > ===================================== > ....nie mogę znaleźć ładowarki dedykowanej do tego nadajnika...czy o czymś > nie wiem > ....czy gniazdo "charge" w nadajniiku + zasialacz z kompletu (mimo, że > gniazda fizycznie pasują) można > zastosować do zasilania nadajnika bezpośrednio z sieci w pomieszczeniach > zamkniętych ? > >
Reply to
Tomasz Skurniak
Użytkownik "Tomasz Skurniak" <tomeks snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości news:frgi3u$8gi$ snipped-for-privacy@nemesis.news.neostrada.pl...
========================================
Panie Tomaszu Witam :)
Zdając sobie sprawę ze złożoności TEMATU (akumulatorki AA, rodzaje i związane z tym prądy ładowania, a to w układzie szeregowym- -jak to jest w nadajniku e-sky Lama 8 x 1,5V - lub równoległym, gdyby ładować akumulatorki poza nadajnikiem) zastanawiam się co wybrać.
Miałem do czynienia z energetyką ale tą, gdzie silniki miały moce 2 MW i by je włączyc trzeba było mieć pozwolenie z Dyspozycji mocy, i na dodatek "dbać" o cosFi sieci.
Rozumiem, że na Grupie nikt nie zamierza prowadzić wykładów z podstaw elektroniki.
Dlaczego piszę tak "dramatyczne" posty ? na Grupie Modelarskiej ? -bo jestem zagubionym nowicjuszem między ofertami , a tym co potrzebuję.
Oczywiście, że przeczytałem post Mariana ...i coś sobie przypomniałem :-)))
-Mam Lamę w wersji rtf :-) -trenuję na symulatorze -oraz na ograniczonej przestrzeni 2 x2 x2,5m
--------------------- -nie chcę "dublować" wydatków , a potrzebuję :
Zasilacz "stacjonarny" do nadajnika E-sky lamy (8x 1,5V w szeregu) lub baterię-pakiet, który tam się zmieści .
Ładowarkę do takiego "pakietu" lub zespołu akumulatorków AA z gniazdem pasującym do "charge" nadajnika. ( może od Chiftecka)
Nie mam pojęcia :))
Pozdr. Za sugestie z góry dziękuję !!!!!
Reply to
StaN
Użytkownik "StaN" ...
Zabawa z wkładaniem i wyjmowaniem akumulatorków do ładowania w standardowej ładowace "ogólnego zastosowania" na dłuższą metę jest oczywiście uciążliwa.
Ćwiczenia z Lamą są zapewne traktowane jako pierwszy etap dłuższej przygody.
Zatem może jest to dobry moment aby sprawić sobie jeden z podstawowych elementów wyposażenia modelarskiego, czyli przyzwoitą ładowarkę.
Generalnie każda ładowarka modelarska obsługująca ogniwa Ni-Cd i Ni-Mh poradzi sobie z ładowaniem 8 szt akumulatorków włożonych do nadajnika ESky.
Wtyczka, której potrzebujesz kosztuje grosze (max kilka zł) i nie jest kłopotliwa w lutowaniu.
Jeśli nie chcesz bawić się w dorabianie kabelka - kup taką ładowarkę (lub kabel), która będzie miała wtyczkę do ładowania nadajników Graupnera (w nich jest właśnie taki, nietypowy standard jaki zastosowano w nadajniku Esky).
No i teraz istotna kwestia - jaka konkretnie ładowarka.
Jeśli docelowo mają to być np. śmigłowce elektryczne, to przesadne oszczędności nie są wskazane. Wówczas ładowarka to wyddatek grubych kilkuset zł. Natomiast pociecha z niej będzie na lata. A i domowe potrzeby przeróżne obsłuży (np. "ożywianie" padających akumulatorków do komórek czy aparatów foto albo tradycyjnych paluszków). Lub opcja rozładowywania akumulatora modelarskiego ze zwrotem energii do akumulatora samochodowego - kilka razy pozwoliła mi odpalić samochód z rozładowanym (np. po miesięcznym postoju) akumulatorem.
Jeśli raczej spalinowe albo elektryczne, ale z założenia tylko niewielkie - też potrzebujesz ładowarki, ale już nie tak "wypasionej". Małe kilkaset zł (100-200-może 300) wystarczy. Poniżej po dwa przykłady z (też przykładowymi, ale sprawdzonymi osobiście) źródłami:
Z grupy pierwszej mogę ZDECYDOWANIE polecić Pulsara 2 (używam osobiście) np. stąd:
formatting link
ędziesz musiał się trochę przyuczyć bo nie jest to sprzęt dla przysłowiowej "blondynki-sekretarki" ale warto. lub np. Robbe Power Peak Infinity 3 (miałem poprzedni model Infinity II wg mnie ten też wart polecenia w tej kategorii wymagań, ale niestety także cenowej). Np. tu:
formatting link
Z grupy drugiej przykładowa ładowarka to Robbe Power Peak Compact np. tutaj za 214 zł:
formatting link
np. SHARK 10 v1.0 produkcji rcm pelikan np. stąd:
formatting link
Wszystkie 4 ładowarki powyżej są zasialne z 12V (zwykle zakres tolerancji ok.11-15V), co oznacza, że do stosowania w domu potrzebujesz jeszcze jakiegoś źródła prądu. Akumulator samochodowy lub żelowy jest niewygodny i nieporęczny. Powszechne rozwiązania to przerobiony zasilacz komputerowy (choćby od wspomnianego Chiftecka) , zasilacz do CB radia (jak pisałem 13.8V jest OK dla tych ładowarek - oczywiście zawsze trzeba się upewnić co pozwala producent), albo zwykły zasilacz stabilizowany, ale o trochę większej (w zależności od zastosowania) wydajności prądowej.
Trochę się rozpisałem, ale mam nadzieję, że pomocnie.
Pozdrawiam,
Kaper
formatting link

Reply to
Kaper
Użytkownik "Kaper" snipped-for-privacy@nazwa.mojego.serwera> napisał w wiadomości news:47dd6372$0$31391$ snipped-for-privacy@mamut2.aster.pl...
============================ Szczere Dziękuję za wyczerpujące informacje, które pozwolą kupić to co potrzebuję i uniknąć rozczarowań :)
Pozdrawiam,Stan
Reply to
StaN
Przestrzegam przed kombinowaniem zasilania nadajnika zasilaczem sieciowym.Jeśli napięcie bedzie zle wyfiltrowane i bedzie składowa zmienna zakłócic to moze pracę nadajnika lub jego poważne zniszczenie.Po to producent zastosował zmienna polaryzacje złacza aby uniemozliwić takie coś.Najlepiej kup aku firmowe i ładuj poza radiem lub wewnatrz według zasad jakie podałem wyżej
Reply to
Marian
Użytkownik "Marian" snipped-for-privacy@tlen.pl napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@newsgate.onet.pl...
=====================================
O.K. Dzięki ....samo "pilotowanie" nauczyło mnie pokory :)
Pozdrawiam
Reply to
StaN
Użytkownik "Marian" ...
1) Zwracam uwagę, że nie proponuję zasialcza siecowego do zasilania nadajnika, tylko ŁADOWARKI. 2) Życzę powodzenia w kupowaniu "aku firmowych" do nadajnika firmy Esky :)
Pozdrawiam,
Kaper
Reply to
Kaper
Użytkownik "Marian" ...
Ok. Firmowych w tym sensie - jak najbardziej tak, W modelarstwie zwykle pod pojęciem firmowe kryje się coś co ma naklejkę producenta sprzętu modelarskiego (Graupner, Futaba, Multiplex, itd itp.) W tym sensie - nie kupisz paluszków firmowanych przez Esky (Bo np. Graupnera - i owszem. Sam mam takie pewnie z 6-7 lat, NiCd o pojemności 650 mAh i dalej mimo wieku i nie zawsze delikatnej eksploatacji w znakomitej formie).
Pozdrawiam,
Kaper
Reply to
Kaper

Site Timeline

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.