[RC] Egzamin na pilota - operatora modelu latającego

Czy któryś z kolegów zdał już może ?
Puszczam czasem depronowy model.
Niestety robię to w poczucie ciągłego
przestępstwa. Chciałbym to robić legalnie.
Robert Boehm
Reply to
Robert Boehm
Loading thread data ...
Czy któryś z kolegów zdał już może ?
Puszczam czasem depronowy model.
Niestety robię to w poczucie ciągłego
przestępstwa. Chciałbym to robić legalnie.
Robert Boehm
Reply to
Robert Boehm
Czy któryś z kolegów zdał już może ?
Puszczam czasem depronowy model.
Niestety robię to w poczucie ciągłego
przestępstwa. Chciałbym to robić legalnie.
Robert Boehm
Reply to
Robert Boehm
Nie wysyłaj 3 razy jednego postu na grupę.
Pozdrawiam. Tomek
Reply to
Maveric
... i długo jeszcze będziesz, bo to co Piotr napisał o niemieckich realiach, dla nas to ciągle utopia. Zaraz wymyślą takie ograniczenia, że jeszcze będziesz musiał łańcuch z kłódką na śmigło zakładać. Osobiście nie widzę modelarzy w GOBBL-u, bo 3/4 z nich nie przejdzie badań. Test inteligencji na Onecie to pikuś w porównaniu z 3 godz. testami z psychacza. Oczywiście nie wątpię w inteligencję modelarzy, ale wystarczy na początek ortopeda, dentysta i okulista :)))
Ale żarty żartami - propozycja Piotra z podziałem na zakresy wagowe, wzorem z Niemiec, wydaje się bardzo sensowna. Tyle, że znakomita większość obecnych działaczy latała jeszcze na struganych przez siebie śmigłach. Podobną dyskusję mieliśmy na pl.rec.paralotnie
Czarno to widzę...
Pozdrowienia Sławomir 'Gmeracz' Gmerek =========================================== Polska Witryna Modelarska:
formatting link
Reply to
Sławomir Gmerek
rzecz cała zmierza do jakiegoś usancjonowania grup lataczy RC , prawdopodobnie posiadanie licencji będzie równoznaczne ze spełnieniem formalnym tego warunku
Reply to
Jerzy
Przepraszam zrobiłem to oczywiście niechcący. Kiedy się zorientowałem, mogłem conajwyżej wysłać czwartego posta z przeprosinami. Co niniejszym czynię. [...]
Czy to w związku z moją pomyłką ? ;-)
Robert Boehm
Reply to
Robert Boehm
Użytkownik "Jerzy" napisał w wiadomości :
Słowo "równoznaczne" jest nieco nie na miejscu. Uzyskanie świadectwa kwalifikacji będzie możliwe po badaniach w GOBL-u ( o czym było na grupie, więc pominę) i zdaniu egzaminu teoretycznego i praktycznego. Egzaminy są tanie, bo po 20zł teoretyczny i praktyczny. Młodzież ucząca się 50 proc zniżki. Co prawda ustawa wspomina o konieczności pokrycia kosztów dodatkowych w tym niezbędnych podróży zagraniczych. No, ale miejmy nadzieję, że nasi dobroczyńcy nie będą jeździć zbyt daleko.
Robert Boehm
PS. Co do "usankcjonowania" to oddychanie jest "usankcjonowane" od dość dawna i nie trzeba w tym celu ustawy.
Reply to
Robert Boehm
Robert Boehm <@@ snipped-for-privacy@olzstyn.popraw.ken.pl@@> łaskaw był napisać w news:bnmido$q7g$ snipped-for-privacy@nemesis.news.tpi.pl:
Mozesz tez puscic cancela.
Reply to
Joasia
Robert Boehm <@@ snipped-for-privacy@olzstyn.popraw.ken.pl@@> łaskaw był napisać w news:bnmjvd$pbl$ snipped-for-privacy@atlantis.news.tpi.pl:
Na razie nie trzeba jeszcze robic niczego. Nie zalacznikow do rozporzadzen. Sa tylko plotki ze model p wadze >20kg lub 25kg bedzie wymagal od latacza swadectwa kwalifikacji. Chyba ze komus odbije zrobi >=2 kg :))
Reply to
Joasia
[...]
[...] Okazało się, dzięki swojej nieporadności dowiedziałem się czegoś nowego.
Robert
Reply to
Robert Boehm
Witam
Proponuje nieco nudzaca czytanke
formatting link
ze absurdy rzadza nami to jeden z przykładów ...
Pozdrawiam
PS Nie pomylilem grupy :))
Użytkownik Sławomir Gmerek snipped-for-privacy@modelarstwo.org.pl> w wiadomości do grup dyskusyjnych napisał:006701c39d81$678ad680$ snipped-for-privacy@hacknet.li...
Reply to
Andrzej Kostkiewicz
Użytkownik "Andrzej Kostkiewicz" snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości news:bnnts7$g5g$ snipped-for-privacy@news.onet.pl...
Czesc. Nasz kraj idzie w bardzo zlym kierunku, wladza urzednicza rozrasta sie do jakis absurdalnych rozmiarow. Wszedzie jakies zezwolenia, koncesje, egzaminy, zaswiadczenia, rejestracje, komisje, rady nadzorcze, komitety, itp. Taki stan ogranicza, hamuje rozwoj kraju, hamuje aktywnosc i inicjatywe obywateli, zarowno w sferze ekonomicznej jak i spolecznej. Doszli juz do takiej wladzy ze wiekszosc spoleczenstwa bedzie ponosic koszty kryzysu finansow panstwa, a budzet urzedniczy NIE, przewidziany wzrost nakladow w przyszlym roku na aparat urzedniczy. Doszlismy do podzialu obywateli, rozlamu w panstwie polskim na TYCH wybranych (elyty, polskie Eldorado) i pozostala reszte w rozumieniu urzedniczym glupi motloch.
Co z wielka przykroscia stwierdza Andrzej Grodzki i przeprasza ze nie na temat modelarski.
Reply to
Andrzej Grodzki
Witam! *******
Rozumiem Twoje intencje, ale nie jest jeszcze tak zle. ! Wiadomo, mnostwo klod pod nogami, ale jak trafisz na wlasciwa osobe to moze wiele pomoc w tej biurokracji. ;o)
Reply to
Mariusz Pulkowski
Jak jakiś palant /palancik zarząda opłaty za latanie modelem na lotnisku Aeroklubu Polskiego to mamy jak znalazł." A na jakiej podstawie drogi /prosty palancie ?" Uchwała Zarządu ? Tak ? A na jakim akcie prawnym wyższym od rozporządzenia w DU oparł się Zarząd podejmując taką decyzję ?Proszę pokazać ! To pan /pani ma zastrzezenia -ja niby dla czego mam słuchać bezprawnych żądań !!?? A ewidencja przychodu (kasa fiskalna ),paragonik jeśli łaska łaskawco ! Nie ma ?! No to piszemy donosik o próbie wyłudzenia nienależnej opłaty..... Powiecie ,że następnym razem nie pozwolą ...Tak; to tak jakby gwałcono statut Aeroklubu Polskiego a to już sprawa z kręgu zainteresowań np może nie prokuratury ale jak ktoś ma lekka rękę i ostre pióro (klawiaturę ) to kto wie ......?
spoleczenstwa bedzie ponosic koszty
Przeczytaj definicje "państwa" z uwzględnieniem ustroju kapitalistycznego i to wcale nie wg.Marksa Jestem świeżo po takich definicjach (doktryny społeczno-polityczne )
Tylko Modeler's Republic nas ratuje ;;-)
Poczytaj se o co chodzi w Polsce !
B.2.3 Jak klasa rządząca utrzymuje kontrolę nad państwem? Dla prostoty, rozważmy tylko państwo kapitalistyczne, którego głównym celem jest ochrona wyzyskujących monopoli opisanych poniżej. Ponieważ te monopole ekonomiczne są chronione przez państwo, elity, których dochody z nich pochodzą -- mianowicie finansjera, przemysłowcy i ziemiaństwo -- są w stanie zgromadzić ogromne bogactwo kosztem wyzyskiwanych.
-piękna pochwała bogactwa-
Rozwarstwia to społeczeństwo na hierarchiczne klasy ekonomiczne, z ogromną nierównością bogactwa między małą elitą na górze, posiadającą własność, a nie posiadającą własności większością na dole hierarchii. Zatem, ponieważ wygranie wyborów oraz przekupywanie ustawodawców i wywieranie na nich nacisku wymaga ogromnego bogactwa, uwłaszczona elita może kontrolować bieg wydarzeń politycznych -- a więc państwo -- poprzez "potęgę portfela".
Na przykład wyniesienie na stanowisko prezydenta USA kosztuje dobrze ponad 20 milionów dolarów. Inaczej mówiąc, kontrola elity nad polityką zabezpiecza kontynuację tych nierówności, a przez to kontynuowanie kontroli elit. W ten sposób zasadnicze decyzje polityczne tych na górze zostają odizolowane od znaczącego wpływu tych na dole. Ponadto, zdolność kapitału do wycofywania inwestycji (przepływ kapitału) i odwrotnie - ich lokowania - wpływa na gospodarkę jako potężna broń, służąca utrzymywaniu państwa jako sługi kapitału. Jak zauważa Noam Chomsky:
-tera bedom jaja !
"W kapitalistycznej demokracji interesy, które muszą zostać zaspokojone to interesy kapitalistów; w przeciwnym razie nie ma inwestycji, nie ma produkcji, nie ma pracy, nie ma zasobów, chociażby skromnych, do poświęcenia dla potrzeb ogółu ludności" [Odwracanie się fali]. Zatem nawet rzekomo "demokratyczne" państwa kapitalistyczne są w rezultacie dyktaturami propertariatu [tj. posiadaczy własności] .----------- proste ? Proste !--no i co się rzucasz kolego?? zgodnie z doktryną !Po kolei lecimy !
A teraz Wielki Finał !!!!!!
Errico Malatesta ujął to w ten sposób: "Nawet przy powszechnym prawie wyborczym - a moglibyśmy powiedzieć śmiało, że nawet przy powszechnym prawie wyborczym jeszcze bardziej - rząd pozostał sługą i żandarmem burżuazji. Ponieważ gdyby było inaczej, a rząd dopuścił cień myśli o przyjęciu wrogiego stosunku do burżuazji, albo że demokracja mogłaby kiedykolwiek być czymś więcej niż tylko pozorem w celu oszukania ludu, burżuazja, czując zagrożenie dla swoich interesów, szybko by zadziałała, i wykorzystałaby cały swój wpływ i siły pozostające do swej dyspozycji, racją swojego bogactwa, aby przywołać z powrotem rząd na swoje właściwe miejsce jako żandarma burżuazji"
Prawda ,że pięknie aż pyta mieknie ??!! Tak więc róbmy swoje !
-
Reply to
Roman B
Tylko w innych krajach demokratycznych jakos zyje sie latwiej, pomimo dominacji kapitalu.
Czego sam doswiadczyl praktycznie byly emigrant Andrzej Grodzki.
Reply to
Andrzej Grodzki
Witaj. Tanio, ale licz że urzędasy nic nie wymyślą. Ja za egzamin na licencję mechanika lotniczego zapłaciłem 50 zł, za przedłużenie ważności licencji na kolejne dwa lata 2 zł, a od poniedziałku (27.10.03) odpowiednio: 1200 zł i 200 zł. Tak nas ULC (Urzad Lotnictwa Cywilnego) uszczęśliwia. A od pracownika Rejestru statków Powietrznych słyszałem że podczas prac nad ustawa o prawie lotniczym była propozycja żeby rejestrować też i modele RC. Na szczęście urzędnicy przekonali przełożonych że nie poradzą sobie ta ilością wniosków o rejestrację. Zostało więc jak było: rejestrują od lotni, spadochronów w górę. Zdrówka, Piotr.
Reply to
Piotr

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.