[RC] Ładowarka mc-ULTRA DUO PLUS II kontra Pulsar

prosze o sugestie ktora z w/w jest lepsza dla poczatkujacego?
Reply to
pacmann
Loading thread data ...
Witam
Mam Ultra Duo Plus II ale jesli mialbym kupic nowa ładowarke zdecydowanie wybralbym Pulsara ;)
Pozdrawiam Darek
Reply to
Darek_W
Użytkownik "pacmann" snipped-for-privacy@akwarysta.pl napisał w wiadomości news:c1an0k$q4e$ snipped-for-privacy@atlantis.news.tpi.pl...
Witam.
Ja sprzedałem MC Ultra Duo PLUS II i kupiłem Pulsara :-) .
Pozdrawiam.
Przemek Lewandowski (Sonix)
Reply to
Sonix
Witam
Wszystko zależy do czego chcesz używać ładowarki. Pulsar ładuje wiekszym prądem(czyli szybciej), rozróżnia więcej rodzajów ogniw(ni-cd, ni-mh, li-ion, li-pol i pb), ma odzysk energii przy rozładowywaniu, interface do pc, może ładować i rozładowywać akumulator do 8A max- to niewątpliwe zalety. Poza tym świetnie radzi sobie od 1 ogniwa. MC Ultra duo plus 2 może natomiast ładować-rozładowywać do 30 cell (Pulsar do 16), za to nie za bardzo chce ładować 1 i 2 akumulatorki. Max prąd MC to 5,5A i tylko ładowania(rozładowanie max 1 A). MC Ultra duo ma lepiej (według mnie oczywiście) rozwiniętą automatykę ładowania. Przy słabszym- bardziej zużytym pakiecie, ładowarka nie pozwala na zbyt duży prąd ładowania a w konsekwencji uszkodzenie ogniwa. W Pulsarze ile ustawisz tyle będzie szło. Podobno można starsze modele MC oddać do liftingu oprogramowania i czegoś tam jeszcze, do producenta i wtedy ładowarka może ładować także ogniwa li-ion i ni-mh. Decyzja należy do Ciebie.
pozdrawiam Roman
ps. nie bijcie za mocno jeśli o czymś zapomniałem albo przeoczyłem........
Reply to
Roman
Pulsara.Obsługa profesjonalna z możliwością negocjacji.Przesyłka na następny dzień.Jedyny minus to instrukcja-zbyt uproszczona(zdanie nie moje tylko kolegi eletronika raczej experta w tej dziedzinie)Jaka będzie wpraniu okaze się.Pozdr
Reply to
Andrzejkostrubala
A ja niestety muszę powiedzieć że duży prąd łądowania PULSARA jest jego dobrą i złą stroną :(((( Niestety brak testowania czy dany pakiet przyjmie tak duży prąd powoduje przeciążanie ogniw :( Do tego interface użytkownika jest na początku mocno nieintuicyjny. Co do zdejmowania wykresów pc graph to aż się prosi zrzucanie ich do bufora i dopiero odczyt przez kabel a nie monitoring całe procesu ładowania z podłaczonym PC. Ale z braku laku ładowarka jak najbardziej godna uwagi.
Reply to
Skazoo Bemowo ErCe

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.