Re: czy przekładnia w elektryku jest NIEZBĘDNA?

[...]

Dopowiem tylko ze to co pisales ze silniczek jest wydajny nie oznacza wcale ze on jest odpowiednio silny jak na swoja mase, mase modelu i bateryjek ktore do niego podlaczyles no i rodzaj smigla (i przekladni). Przekladnia nie jest konieczna, ale z czegos takiego wychodza raczej szybkie modeliki - silnik ma optimum mocy w konkretnym zakresie obrotow, przekladnia pozwala pracowac w tym zakresie obrotow przy mniejszej predkosci. Bez przekladni moze sie okazac ze opory ruchu nie pozwalaja nabrac modelowi odpowiedniej predkosci (z reki tez mozna wyrzucic samolot z okreslona max. predkoscia :-) i silnik pracuje znacznie ponizej optimum. Bateryjki (akku) tez waza - male aku AAA to 12.5g, AA to typowo powyzej 20. dales ich 3, czyli masz 60g conajmniej w samych bateryjkach, do tego silniczek od walkmana ktory nie jest napewno optymalizowany co do masy (dajmy na to 25g). Czyli (bez elektroniki RC) masz do uniesienia 80-90g osprzetu... Pisales ze samolot jest maly i wlasnorobka... szybowac to to potrafi w ogole? Byl prawidlowo wywazony ?... Maly czyli ma mala pow. nosna... jak on ma to uniesc ? Brales w reke i nie wydawal ci sie tak na wyczucie za ciezki ? Poczytaj artykuly Kojota i innych, zaladuj sobie MotoCalc'a i wszystko bedzie jasne :-) Udanych prob !

Marek

Reply to
Marek Kaprynski
Loading thread data ...

Czuję się wezwany do tablicy. :) We wspomnianej przez Ciebie Jaskółce zastosowałem napęd składający się z silniczka z aparatu foto i przekładni. Niestety nie pamiętam jakie jest zastosowane przełożenie. Zastosowałem śmigło z modelu na silnik "gumowy". Remontuję mieszkanko i nie mam dostępu do tego napędu, ale jeśli zgłosisz się do mnie na priv za tydzień, to powiem Ci coś więcej. PS Wspomniana Jaskółka była lżejsza od typowych modeli tej klasy. Praktycznie sama balsa.

Reply to
piotrp

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.