Revell a Academy

Witam
Czy kto¶ z Was mo¿e podzieliæ siê swoimi uwagami na temat modeli firmy
Ravell, Italieri i Academy?
Interesuje mnie g³ównie czy jako¶æ modeli tych firm jest porównywalna, czy
te¿ ró¿nica cenowa odzwierciedla ró¿nicê jako¶ci?
Dziêkujê za wszelkie uwagi.
Reply to
Piotr
Loading thread data ...
Dnia 2005-02-02 19:18, Użytkownik Piotr napisał:
W zakresie pancerki 1:72 Revell zdecydowanie lepszy od Italeri. IMO w tym wypadku różnica w cenie odzwierciedla różnicę w jakości.
Reply to
Michal Grodecki
Witam. Wypowiem się krótko o samolotach 1:72. Revell: krótko mówiąc - zbieracz form. Przepakowuje prawie wszystko, co się da, od starych Frogów/NOVO po Dragony z lat 90; ostatnio ma całkiem przyzwoite, tj. szczegółowe i najzupełniej sklejalne, modele własne; starsze własne przyzwoite raczej nie były. Nie ryzykowałbym ogólnych sądów, bo poziom jest potwornie nierówny. Italeri: modele głównie własne, niezłe, chociaż niektóre bardziej ładne (na pierwszy rzut oka po rozpakowaniu ;-) ) niż dobre (Spitfire'y, Bf 110, Mustangi). Na najwyższą ocenę IMHO zasługują serie Macchi, Ju 88 i He 111. Academy: generalnie sporo modeli wydanych na zasadzie odnowienia i ulepszenia starych samolotów innych producentów (NOVO, Revell, Airfix, Heller), przy czym ulepszenia dotyczą od przerysowania linii podziału blach z wypukłych na wgłębne, korekty kształtu paneli itp., do alternatywnych silników (jak to zrobili w Storchu). Mają kilka modeli wyglądających na całkiem własne, wyglądają dobrze i są sklejalne, chociaż nie wolne od mankamentów. Rozumiem z tego, co piszesz, że chcesz sobie zestawić kolekcję niekoniecznie rozpaczliwie drogą :-) Co ma się w niej znaleźć? Pozdrawiam Adam snipped-for-privacy@onet.pl
formatting link
Reply to
Adam Sliwinski

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.