Co tam panie w Tepco słychać

Trzech byłych członków rady nadzorczej TEPCO zostało ogłoszonych przez sąd w zeszły piątek jako niewinni zaniedbaniom, które doprowadziły do tragedii po tsunami 2011 roku. Ich linia obrony okazała się skuteczna, podając jako powód iż nie było możliwości by przewidzieć tak dramatyczne w skutkach wydarzenia. Proces był wynikiem oficjalnej skargi mieszkańców Fukushimy i okolic. Zajęło prawie 5 lat by postawić przed sądem zarząd oraz dowiedzieć się prawdy co poszło nie tak. Okazało się, że wewnętrzne dokumenty TEPCO z 2008 przewidywały fale tsunami o wysokości 15 metrów. Natomiast w 2009 roku, odpowiedzialny za instalację i obsługę reaktorów pan Masao Yoshida złożył raport, sugerując że według najnowszych symulacji fala tsunami może wynieść 14 metrów i proponuje budowę zabezpieczeń, czyli dodatkowego ogrodzenia. Zarząd nie ustosunkował się do tych raportów, a ówczesny Prezes TEPCO pan Katsumata zeznał, że nie pamięta by takie raporty były mu przedstawione. Na zewnątrz sądu protestowało ponad 1000 osób domagając się sprawiedliwości, wyjaśnienia przyczyn katastrofy oraz zadośćuczynienia dla poszkodowanych a przede wszystkim poprawnemu zabezpieczeniu wszystkich elektrowni atomowych w kraju.
Reply to
suryga
Loading thread data ...
Użytkownik suryga napisał w wiadomości grup
Najwazniejsze jak widac olac - wtedy mozna twierdzic, ze sie nie widzialo :-)
Co by nie mowic, to zarzad pewnie kupe roznych dokumentow dostaje, i sekretarka filtruje :-) A moze i przeczytal, pokiwal glowa nad naiwnoscia pana Yoshidy, i wyrzucil do kubla "zalatwione".
Przepisy wymagaly wczesniej bodajze 3m, elektrownia stosowny wal miala, zatwierdzony przez organ kontroli, a tu wyskakuje taki jeden z symulacja i mowi 15m. 15m nikt w Fukushimie, a moze i w Japonii nie widzial, elektrownia 30 lat bez problemow pracuje, wkrotce ja zamkna, a ten tu chce pieniadze wydawac :-)
J.
Reply to
J.F.
W dniu 2017-07-03 o 11:44, J.F. pisze:
Ciekawe jaką falę tsunami przewidywano dla naszej nadbałtyckiej EJ?
WM
Reply to
WM
W dniu poniedziałek, 3 lipca 2017 17:43:17 UTC+9 użytkownik snipped-for-privacy@gmail.com napisał:
Nikt się nie spodziewał żadnych wyroków skazujących, ale też nikt się nie spodziewał uruchomienia tego procesu i postawienia grubych misiów w stan oskarżenia. Dowiedzieliśmy się tego samego co w każdej takiej sprawie wychodzi: był jeden taki który wszystko przewidział, ale kazano mu się zamknąć, a gdy sprawa się rypła, gościu machnął ręką i nawet mu się nie chciało spytać "a nie mówiłem?" Union Carbide, Challenger, Czarnobyl, Deepwater Horizon, można tak długo wymieniać. Ale od tamtego czasu życie trochę zweryfikowało wnioski z tamtej katastrofy. Teraz już mało kto wierzy w ponowny rozkwit branży, a już na pewno nie w takiej formie jak w czasach olbrzymich państwowych/półpaństwowych korporacji o nieograniczonych budżetach i wielkich powiązaniach z polityką. Za dużo kosztuje rozwój, za wolno się odbywa, za duża konkurencja nowych źródeł, zbyt niepewna przyszłość gospodarki i przemysłu w ogóle.
Reply to
Konrad Anikiel
W dniu poniedziałek, 3 lipca 2017 19:50:42 UTC+9 użytkownik WM napisał:
Może lepiej postawić pytanie czy ktoś rozważał wybranie takiej konstrukcji w której tsunami nie powoduje totalnej i nieuniknionej katastrofy.
Reply to
Konrad Anikiel
W dniu poniedziałek, 3 lipca 2017 17:43:17 UTC+9 użytkownik snipped-for-privacy@gmail.com napisał:
A skąd wziąłeś tę informację? Bo w zeszły piątek to ten proces dopiero się rozpoczął. Okrarżeni nie przyznali się do winy, więc sprawa będzie się toczyć zwykłym trybem, oskarżenie ma 230 dowodów, ileś tam świadków itd.
Reply to
Konrad Anikiel
W dniu poniedziałek, 3 lipca 2017 20:41:41 UTC+9 użytkownik Konrad Anikiel napisał:
Sam sobie odpowiem: z wykopu. Czyli podstawowego źródła gównoprawdy w którą naród wierzy bo już nie ma w co wierzyć.
Reply to
Konrad Anikiel
Użytkownik "WM" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:595a217f$0$655$ snipped-for-privacy@news.neostrada.pl... W dniu 2017-07-03 o 11:44, J.F. pisze:
Pewnie wcale, przeciez na Baltyku tsunami nie ma :-)
Prawde mowiac, to elektrownia od morza daleko, a i chyba kawalek wyzej.
Bardziej bym sie obawial jakiegos rozsypania gornego zbiornika elektrowni szczytowej, o, wtedy to mogloby byc ciekawie :-)
J.
Reply to
J.F.
W dniu 2017-07-03 o 13:56, J.F. pisze:
Bywało dawniej i zostawiło ślady geologiczne. Zwano je morskim niedźwiedziem z uwagi na dźwięk pomruk.
formatting link

WM
Reply to
WM

Site Timeline

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.