Farby - co wybrać?

Witam Pytanie początkującego: czym ładniej pomaluję model, pędzelkiem i zachwalanymi przez Was Pactrami, czy może Humbrolami w aerozolu. Czym będzie łatwiej, a czym ładniej?

pozdrawiam Filip

Reply to
Filip
Loading thread data ...

Użytkownik "Filip" snipped-for-privacy@wp.pl napisał w wiadomości news:bu0jv7$7h3$ snipped-for-privacy@nemesis.news.tpi.pl...

Ja maluję pędzelkami farbami pactry i na razie jestem zadowolony. Trzeba jednak bardzo uważać żeby nie narobić zacieków. No i oczywiście farba nie może być za gęsta. Jeśli będziesz malował nową farbą to nie ma problemu, ale po kilku malowaniach trzeba już te farby rozcienczać wodą, bo dość szybko gęstnieją. To wszystko nie zmienia faktu, że jak tylko nazbieram tyle ile trzeba to przerzucę się na malowanie aerografem.

A co miałeś na myśli jak pisałeś "Humbrolki w aerozolu"?

pzdr, Piotrek Suska

Reply to
Piotr Suska

Miałem na myśli właśnie Humbrolki w aerozolu ;-) Te same farbki, które można kupić w puszkach 14ml, sprzedawane są również w opakowaniach 40ml, jako spray. Tak samo, jak np spray'e do samochodów. Zwie się to "Humbrol mini spray paint".

pozdrawiam Filip

Reply to
Filip

No to zalezy co chcesz tym malowac... Rozprysk pewnie bedzie ogromny wiec jesli chcesz malowac malucha w skali 1:1 to spoko ;) A jeśli modele w sporej skali (np. 1:72) to jednak lepiej pedzelki.

pzdr, Pit

Reply to
Piotr Suska

Użytkownik "Filip" snipped-for-privacy@wp.pl napisał w wiadomości news:bu0jv7$7h3$ snipped-for-privacy@nemesis.news.tpi.pl...

Witam, kto zachwalał Pactry?! Wydaj go natychmiast!

No nie, tylko zartuje, czasami sam ich uzywam i nie psiocze. Choc ogolnie nie maja opinii Rollce-Royce'a...:-)

Jaki model, jaka wielkosc, jaki kamuflarz?

Ze dwa razy uzywalem farbek w sprayu Humrola i:

- trzeba pokryc gazetami cala podloge, wiekszosc scian i czesc sufitu, taki maja rozprysk

- trzeba malowac z wiekszej odleglosci (15-25 cm) bo strasznie daja i o zacieki wyjatkowo nietrudno

Jezeli jednak ci wyjdzie, to efekt ze sprayu powinien byc lepszy niz z pedzelka. No chyba ze masz zmutowane oczy i rece jak Lestat, ktorego modele malowane pedzlami mozesz obejrzec tu:

formatting link
malowalem wiekszy model (RC) sprayami i wtedy bylem szczesliwy.Jezeli masz przed soba plastik 1:72 w kamuflarzu to sugeruje pozostac przy pedzelkach. Grunt zeby przyjemnosc byla.

pozdrawiam Tomek

Reply to
Siodlo (TS

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.