Ja zrobić lekkie i elastyczne powozie ???

Witam !

A może z czego zrobić takie podwozie...żeby było elastyczne i nie ważyło zbyt wiele bo docelowo ma być do depronka?

Pozdrawiam Andrzej D.

formatting link

Reply to
Ajek6
Loading thread data ...

Cześć, Kilka dni temu wykonałem podwozie do nowego mojego modelu (mały elektryk) z rowingu węglowego. Kółka wykonałem również samodzielnie używając jako opon pianki z osłon termicznych na rury co. Piasty to po prosu złożone ze sobą dwie tarcze od standardowych serw Hiteca i wklejone w piankę. Całe podwozie waży 24 g (goleń 10 g, koła po 7 g). Tak wykonane podwozie zamontowane jest modelu o wadze całkowitej 650 g ale próby statyczne wykazują, że można go śmiało zastosować do modelu o trzykrotnie większej wadze. Do małego i lekkiego modelu można więc wykonać go delikatniej i lżej. Jest to chyba najlżesza technologia, zapewniająca bardzo dużą wytrzymałość. Sam pomysł wykonania kółek został zaczerpnięty ze strony naszego kolegi LarsaD.

Pozdrawiam Marek

Reply to
Marek Jankowski

Witam !

Ja sobie zrobiłem takie podwozie z metalowej blaszki i kilku stalowych drucików waży 17 gram a model docelowo ma ważyć okol 250 gram wiec waga 27 gram to troszkę sporo. w takim układzie ważyło by tyle co 2 serwa i regulator ;-) moje teraźniejsze podwozie łamie się przy większości kiepskich lądowań można je obejrzeć na mojej stronie ... kombinowałem coś z włóknem szklanym ale nie bardzo wiem jak wykonać taki elastyczny pałąk to znaczy jaka metodą ...

Pozdrawiam Andrzej D.

formatting link

Użytkownik "Marek Jankowski" snipped-for-privacy@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości news: snipped-for-privacy@newsgate.onet.pl...

Reply to
Ajek6

Wytnij kształ pałąka z płyty styropianowej, krawędź oklej taśmą samoprzylepną. Umocuj to na stole pionowo (ja dałem po prostu do imadła). Szpilkami modelarskimi zaznacz przewidywany obrys podwozia i pomiędzy nie ułóż, jedno obok drugiego, odpwiedniej długości kawałki rowingu węglowego przesączonego żywicą. Ja dałem 3 takie warstwy, u ciebie wytarczą 2 (jedna to za mało, jest mocne ale zbyt elestyczne - możesz poeksperymentować). Odciśnij nadmiar żywicy i "uklep" rowing aby był w miarę równy i płaski (resztę doszlifujesz). U mnie szerokość pałąka wynosiła ok. 2,5 cm i zwężała się do 1 cm przy osi koła. Tobie wystarczy odpowiednio mniej. Włókno szklane wychodzi za ciężko przy tej samej wytrzymałości. Rowing węglowy kupiłem w Modelmaking.

Życzę powodzenia Marek

Reply to
Marek Jankowski

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.