papier japoński

Witam Zbudowałem model trenerka RC, napęd speed400, konstrukcja balsowa. Do pokrycia użyłem papieru japońskiego, mam pytanko czym to można pomalować ? W archiwum listy wyczytałem że japonkę powinno barwić się przed pokryciem a ja mam już gotowy model :-) Myślałem o Humbrolach i aerografie, olejna farba chyba nie zdeformuje pokrycia ? czy też malować przypinając skrzydła i stateczniki do deski ? Czy takie malowanie (kilkuwarstwowe) nie podniesie wagi modelu ?

pozdrawiam Marcin

Reply to
Marcin Kowalski
Loading thread data ...

Witam Tak zgadza sie japonke barwi sie przez oklejaniem calymi arkuszami w barwniku do welny tj jak na swetry. Teraz, aby utrzymac sztywnosc pokrycia juz na modelu kilakrotnie pomaluj cellonem i wysuszyc na na desce modelarskiej, by umiknac deformacji po naprezeniu pokrycia i dopiero prysnac kolorem emalia. Jak przed malowaniem japonki nie pocellonujesz to pokrycie bedzie dosc malo naprezone. Mozna naprezyc pryskajac woda tak jak robilo sie popierem "natron", ale po wodzie unosza sie wloski japonki i trudno uzyskac gladkosc. Tego unikasz przy cellonie, bo w koncowej fazie wysychania wystarczy cala powierznie lekko przetrzec wygladziec sucha dlonia.

Pozdrawiam Zdzislaw snipped-for-privacy@poczta.fm

formatting link

----- Original Message ----- From: "Marcin Kowalski" snipped-for-privacy@arjmm.pl To: snipped-for-privacy@newsgate.pl Sent: Thursday, July 15, 2004 10:28 AM Subject: papier japoński

Reply to
Tramp

Pokrycie mam już pocellonowane i naprężone. Czy Humbrol będzie dobry ? może coś innego jest lepsze ? Marcin

Użytkownik "Tramp" snipped-for-privacy@poczta.fm napisał w wiadomości news:008301c46a6b$c4b8b220$ snipped-for-privacy@primnet.bolkow.net...

Reply to
Marcin Kowalski

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.