Wybór ładowarki - bardzo proszę o

Witam Wspierając się wspólną wiedzą odkąd wciągnął mnie wir "modelozy pospolitej nieuleczalnej" :) Tak więc rzucam na forum kolejne pytanie. Mam zamiar przesiąść się na ładowarkę o szerszym zakresie niż do tej pory i .... Znalazłem kilka ładowarek które odpowiadają moim wymaganiom prądowym jednak lakoniczny ich opis na stronach www utrudnia wybór - dlatego proszę użytkowników o wskazanie najważniejszych róźnic między nimi . A oto mój wybór (strony www wybrane losowo chodzi mi o sprzęt):

1.
formatting link
?page=product&id=20703.http://www.allegro.pl/item103750641_profesjonalna_mega_szybka_ladowarka_z_wyswietl_.html

Poproszę jeśli można o za i przeciw. Pozdrawiam Tomek "Gryzoń"

Reply to
Tomek P
Loading thread data ...

Witam Wspierając się wspólną wiedzą odkąd wciągnął mnie wir "modelozy pospolitej nieuleczalnej" :)pozwolę sobie znowu rzucić na forum kolejne pytanie. Mam zamiar przesiąść się na ładowarkę o szerszym zakresie niż do tej pory i .... Znalazłem kilka ładowarek które odpowiadają moim wymaganiom prądowym jednak lakoniczny ich opis na stronach www utrudnia wybór - dlatego proszę użytkowników o wskazanie najważniejszych róźnic między nimi . A oto mój wybór (strony www wybrane losowo chodzi mi o sprzęt):

1.
formatting link
?page=product&id=20703.http://www.allegro.pl/item103750641_profesjonalna_mega_szybka_ladowarka_z_wyswietl_.html

Poproszę jeśli można o za i przeciw. Pozdrawiam Tomek "Gryzoń"

Reply to
Tomek P

eksploatacji, posiadają większość potrzebnych do ładowania fjunkcji.Nie jest to Pulsar, ale jeżeli nie masz wygurowanych potrzeb (np przerzucanie danych na komputer etc) to spokojnie wystarczy - używam i jestem ;-))))) Jeżeli zdecydujesz się na MPX, to znajdziesz go w cenie SHARKA np tu:

formatting link
tu:
formatting link
tego produktu za taką cenę jak w Riku wydaje mi się zbędną rozrzutnością ;-)

tymi wymienionymi wcześniej. pozdrawiam Marwojtek

Reply to
marwojtek

jednego producenta (chyba poludniowokoreanskiego) i sa przez niego robione dla roznych firm. Podobna ladowarka to jeszcze np. ta:

formatting link
jeszcze z jedna czy dwie by sie znalazlo innych firm. Warto jednak troche rozeznac temat szperajac po sieci, bo roznia sie one nie tylko obudowami. Sam zakupilem Multiplexa LN 5014, bo w porownaniu do Sharka

10 ma moim zdaniem dwie zalety. Po pierwsze ma podswietlany w sposob ciagly wyswietlacz co moim zdaniem jest przydatne. Ladujac noca wystarczy rzut oka na ladowarke, zeby stwierdzic na jakim etapie jest ladowanie. Poza tym ma mozliwosc wyboru albo Li-pol albo Li-Ion, a tym samym koncowego napiecia ladowania albo 4,2 albo 4,1V. Swoje Li-Pol laduje z reguly do nizszego napiecia 4.1V co ma korzystny wplyw na zywotnosc, a jesli sie nie korzysta na biezaca z balancera to dodatkowo zmniejsza nieco prawdopodobienstwo nadmiernego przeladowania celi o wyzszym napieciu.

Pozdrawiam

Darek

Reply to
DJ

Wielkie dzieki za odpowiedzi i www ....

Zakupilem docelowo MULTIPLEXA (ah to podswietlenie :) - to cos czego mi zawsze brakowalo po nocach )

jesczcze calej nie rozgryzlem ale juz blisko ....

Reply to
Tomek P

Powracam z tematem ale kilka spraw mnie gnębi :

  1. Czy jest szansa ustawienia poziomu napięcia ROZŁADOWANIA pakietu przy cyklowaniu?
  2. Czy podczas próby ładowania lipoli można ładowarce jakoś wymusić ładowanie w momencie gdy na 2 celach Li-Po twierdzi ze jest za niskie napiecie a na jednej za wysokie - wiem ze niektorzy oszukuja wlaczajac na kilka minut ladowanie Pb - ja chciałbym wiedzieć czy jest jakiś tryb wymuszony dla ładowarki ?

Pozdrawiam Tomek P

Reply to
Tomek P

Użytkownik "Tomek P" napisał;

Mam prosbe: moglbys mi podac jej wymiary bo w zadnym sklepie netowym nie ma (jakas tajemnica handlowa czy co ;))) ). Po prostu chce wiedziec czy wejdzie do kieszonki w pudle na aparature czy nie. Z gory wielkie dzieki

Pozdrawiam Darek F., Białystok

Reply to
Darek F.
11,5cm x 8,5cm x 2,5cm z dokładnościa metrówki :)

Darek F. napisał(a):

Reply to
Tomek P

Użytkownik "Tomek P" napisał:

Taka dokladnosc w zupelnosci mi wystarczy. Wielkie dzieki

Reply to
Darek F.

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.