produktów Autodesk?

Witajcie.

Pracuję aktualnie używając pakietu oprogramowania Atodesk: obliczenia w Robot Millenium (sprzedane przez RoboBAT f-mie Autodesk), rysunki konstrukcji żelbetowych w AutoCAD Structural Detailing (dawny RCAD RoboBAT-a) - w pakiecie z Revitem, którego i tak nie używam, a rys. konstrukcji drewnianych w gołym AutoCAD'dzie. Konstrukcji stalowych praktycznie nie projektuję, ale AutoCAD SD też się do tego nadaje. Dodam, że Robota używam od roku 1998, już dość długo, AutoCAD-a jeszcze dłużej.

Ostatnio jednak polityka sprzedaży i jakość produktów Autodesk zaczyna mnie doprowadzać do nerwicy - co chwila wyskakują jakies błędy, a Autodesk stosuje swoisty szantaż: trzeba kupować oprogramowanie z tzw. "subskrypcją" na następną wersję, co oznacza że z góry płace na następną wersję, kupując kota w worku. A kot ma coraz bardziej pachnąca kolorową obrożę i wypielęgnowaną sierść, ale coraz częściej łamie pazury i traci zęby przy próbie łapania myszy - a jeśli kupując nowego nie przedłużę subskrypcji, tracę prawo używania starszej wersji - lepiej działającej, ale niezupełnie zgodnej z najnowszymi normami.

Czy ktoś może mi zaproponować inny pakiet? CATIA chyba się nie nadaje, bo o ile się zdążyłem zorientować, jego producent raczej ignoruje istnienie konstrukcji żelbetowych. Zaznaczę, ze cena *nie* jest najważniejsza, ale więcej niż 2x tyle co kosztuje zestaw Robot + AutoCAD + AutoCAD SD raczej nie zapłacę - czyli jestem gotów na wydatek rzędu 40-80 tys. złotych maksymalnie.

Oprogramowanie musi być zgodne z EuroCode (odpadają lokalne amerykańskie rozwiązania); cieszyłbym się gdyby uwzględniało normy klimatyczne dla terenu Polski, ale nie jest to warunek.

Pozdr,

Reply to
Lukasz Kozicki
Loading thread data ...

To tak jak ja z 15 lat temu. Co powiedziawszy, pewnie za kilka dni będę musiał się wbić znowu w Algora. Najgorszy program do FEA pod słońcem, ale czasem nie ma wyboru :-) Konrad

Reply to
Konrad Anikiel

Witam

  1. Tekla + Robot. Tekla jest podzielona na moduły, można coś wybrać, choć cena nie mała. Plus - współpracują między sobą.
  2. Microstation + Robot + pakiet do Microstation Triforma. Przy przejściu z AutoCada na Microstation można dostać zniżkę.
  3. Tanio: ZwCAD + nakładki + Robot.

Zainteresuj się Allplan Nemetschek - do żelbetu.

Oprogramowanie Bentleya jest sprzedawany w takim samym trybie jak AutoCAD, ale można używać dowolnej wersji, cen nie można porównywać. Otrzymujemy dobrą obsługę najnowszego dwg (gwarantuje Autodesk), dobrą obsługę rastrów. PowerDraft generalnie okrojone Microstation z narzędzi do 3D, ale tańsze.

Pozdrawiam Michał

Reply to
Michal Baranski

Odnośnie zamienników dla AutoCADa. Dla projektów dwuwymiarowych nada się darmowy DraftSight, dla trójwymiarowych -- BricsysCAD. Ten ostatni jest płatny, ale cena jest znacznie bardziej przystępna. Oby dwie aplikacje są multi-platformowe.

Reply to
Piotr

W dniu 2011-06-24 14:24, Piotr pisze:

Dzięki, mam DraftSight - ale nie o taka rangę programu mi chodzi. DraftSight wystarczyłby jako zastępstwo samego AutoCADa, ale o ile wiem nie ma na niego żadnej nakładki w stylu Structural Detailing (SD to pakiet do projektowania konstrukcji, między innymi z automatycznym projektowaniem węzłów konstrukcji, rozkładów zbrojenia i zliczaniem materiałówki; coś takiego jest mi niezbędne do pracy - przyspiesza to pracę nad projektami które robię circa 10-krotnie w stosunku do gołego AutoCAD'a) Do BricsCAD-a natomiast zraziłem się kilka lat temu - działał kilkukrotnie wolniej od AutoCAD'a.

Pozdr,

Reply to
Lukasz Kozicki

Witam Może do stali BoCAD - modeluje się w 3D, pozwala pracować na bardzo dużych modelach. Dobra dokumentacja warsztatowa, zestawienia materiałowe. Sprawdzony na dużych projektach. Pozdrawiam Michał

Reply to
Michal Baranski

Dnia 24-06-2011 o 15:33:03 Lukasz Kozicki snipped-for-privacy@vg.cy.invalid> napisał(a):

W ciągu kilku lat zostało wydanych kilka wersji stabilnych w/w programu. Zawsze możesz spróbować wersji próbnej dla testów.

Reply to
Piotr

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.