Noobowate pytanko.

Witam. Kupilem sobie model spalinowki. Ale nie bylo w nim zadnego
pakietu. I mam tekie noobowate pytanko. Bo mam pakiet 7.2 V 650 mAh i
pakiet podobny ale wiekszy i ciezszy 1500 mAh. ale wolalbym zastosowac
ten mniejszy. Ale co bedzie jak np. wszystkie serwa beda braly
maksymalna ilosc mocy jaka moga wyciagnac czyli ok. 500 mAh. Sa tylko
dwa serwa bo to model pojazdu buggy. Czy poprostu beda dzialaly slabiej
czy cos sie moze dziac zlego z pakietem?
Reply to
Rico
Loading thread data ...
jak bys chcial by serwo ciagnelo cały czas full mocy to nie mogl bys mniec dla niego litosci wogole - wogole i dac mu 4kg cały czas ..zy jakie jest ono mocne podlacz sobie amperomierz i zobacz ile pobiera w momencie ruszania to jest ulamek sekundy jak pobierze te 20mAh. takie pakiet 650 to ci na 2 dni pełnej jazdy starczy i zostanie jeszcze ja i tak zawsze laduje akku na wieczór - tak ze rano są gotowe . czy jezdziłem / latałem 2h czy 8h w ciagu dnia
----- Original Message ----- From: "...::: Vex :::..." snipped-for-privacy@wytnijto.hot.pl> To: snipped-for-privacy@newsgate.pl Sent: Saturday, May 28, 2 ...005 8:29 PM Subject: Re: Noobowate pytanko.
Reply to
Marcin Juraszek
Witam! Dnia 28-05-2005 20:32, Użytkownik Rico napisał:
Taki mały pakiet wystarczy. Jest tylko jeden problem - napięcie. pakiet 7,2 V najprawdopodobniej uszkodzi odbiornik. Odbiorniki i co za tym idzie serwa (nie wszystkie - trzeba sprawdzić) są na 4,8 do 6 V, Maksymalna ilość ogniw w pakiecie wyniesie więc 5 sztuk. W samochodach spalinowych bardzo często a właściwie, przeważnie stosuje się pakiety 6 V. Powoduje to, że serwa mają większą siłę i prędkość.
i słusznie po co większa waga?
Serwa pobierają prąd w granicach od pojedynczych miliamper (bezruch - brak obciążenia) poprzez 150 do 300 mA (praca pod normalnym obciążeniem) do 600 - 800 mA - (zatrzymanie). Mowa oczywiście bez przerwy o mechanizmach analogowych normalnej wielkości o sile około 4,5 kg/cm i prędkości 0,2 sek. Jako ciekawostkę, a może nie, podam, że mikroserwa mają większy pobór prądu (Narow GWS-a 13 g. potrafi wziąć przy zatrzymaniu nawet 1,2 A). Po naładowaniu pakietu 650 mAh w piątek, w sobotę najeździsz się "po pachy". Pozdrawiam. Mariusz.
Reply to
Mariusz

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.