Sól zmiękczająca

Dlaczego do zmywarki dodaję się sól zmiękczającą a do pralki nie?
Reply to
robot
Loading thread data ...
sól w zmywarce słuzy do regeneracji złoża a nie do zmiękczania
Reply to
masti
Użytkownik "masti" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:nc8ie3$tt6$ snipped-for-privacy@d>> Dlaczego do zmywarki dodaję się sól zmiękczającą a do pralki nie?
Wiele to pytania nie zmienia - dlaczego w zmywarce jest zmiekczacz jonowy, a w pralce nie ma, sypie sie zmiekczacze do proszku ?
J.
Reply to
J.F.
Co to jest złoże?
Reply to
robot
W dniu 2016-03-15 o 10:38, robot pisze:
Dobra, już sprawdziłem. W takim razie modyfikuję pytanie tak jak JF. Dlaczego w pralce nie ma systemu zmiękczania wody a w zmywarce jest?
Reply to
robot
Na ubraniach nie widac zaciekow i bialego osadu.
Reply to
4kogutek44
formatting link
Reply to
masti
Użytkownik "masti" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:nc9m46$rau$ snipped-for-privacy@d>>>> Dlaczego do zmywarki dodaję się sól zmiękczającą a do pralki nie?
I co - myslisz, ze dziela sie z producentami zyskami ?
A do zmywarek sie nie nadaje czy co ?
J.
Reply to
J.F.
pralek? sądząc po tym jak się wspólnie reklamują to tak
Reply to
masti
W dniu wtorek, 15 marca 2016 21:18:51 UTC+1 użytkownik masti napisał:
Chyba raczej kosztami reklam. Zyski każdy ma swoje. Chociaż niewykluczone że to wszystko należy do tego samego właściciela.
Reply to
Konrad Anikiel
W dniu 2016-03-15 o 16:05, snipped-for-privacy@gmail.com pisze:
A ja na swoich ubraniach właśnie ostatnio widziałem po praniu zacieki. Chociaż tylko na czarnych.
Reply to
robot
Użytkownik "Konrad Anikiel" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych: snipped-for-privacy@googlegroups.com... W dniu wtorek, 15 marca 2016 21:18:51 UTC+1 użytkownik masti napisał:
No to jaki producent ma zysk, aby popierac Calgon i nie montowac zmiekczacza ? A prawda ... pralka sie pani zepsula, bo pani o nia nie dbala :)
Szczegolnie nie, ale ogolnie to moze sie okazac ze pare bankow i funduszy inwestycyjnych ma udzialyw jednych i drugich ?
J.
Reply to
J.F.
W dniu 2016-03-15 o 21:50, Konrad Anikiel pisze:
Czytając artykół o zmywarkach na wikipedii zauważyłem coś ciekawego. Tam piszą, że system zmiękczania wody w zmywarkach stosuje się, cytuje:
"In some countries, especially those in Europe, dishwashers include a built-in water softener" Czyli co, nie we wszystkich państwach się stosuje? Tu ktoś na grupie mieszka w stanach, może niech się wypowie, czy u niego stosuje się sól do zmywarek. A ty pewnie jakiegoś japońca możesz podpytać. ;)
Reply to
robot
Tak przy okazji, to ta sól zmiękczająca mocno się różni składem od zwykłej soli kuchennej? W razie jak mi zabraknie tej zmiękczającej, to mogę sobie wsypać kuchenną? I odwrotnie, jak zabraknie kuchennej, to mogę bigos posolić tą zmiękczającą bez negatywnych skutków dla zdrowia?
Reply to
nadir
zmiękczająca ma dodatek cytryny i tą spokonjnie możesz stosować zamiennie Peklowa lub peklująca często mylona ze zmiekczająca ma dodatek ok. 0.5% azotynu sodu i tej nie powinno się uzywać do normalnego solenia
Reply to
masti
Użytkownik "masti" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:ncepi3$u6m$ snipped-for-privacy@d>> Tak przy okazji, to ta sól zmiękczająca mocno się różni składem od
Ale my tu o "kuchennej". Jodowana, ponoc szkodzi zmywarkom, tzn temu zmiekczaczowi. Ale moze to tylko propaganda producentow zmywarek, ktorzy chca sprzedawac wlasna sol, po 10zl/kg :-)
J.
Reply to
J.F.
W dniu 2016-03-18 o 10:35, J.F. pisze:
Ale to by znaczyło, że ci co przesalają potrawy dobijają zmywarki.;-)
I raczej ku tej koncepcji bym się trzymał.
Moje pytanie wzięło się stąd, że wiele lat temu gdy zmywarki były u nas jeszcze egzotyką widziałem na jakiś niemieckim programie o domowych sposobach radzenia sobie z awaryjnymi sytuacjami, że można bez problemu wsypywać do zmywarki zwykłą sól kuchenną. Wtedy sól u nas jeszcze była niejodowana, nie wiem jak było w Niemczech? A może u nich nadal jest niejodowana i ichnią można sypać?
Reply to
nadir
W dniu piątek, 18 marca 2016 10:35:54 UTC+1 użytkownik J.F. napisał:
Szkodzi finansom producentów tej cudownej soli, od 10 lat sypię zwykłą sól spożywczą i to mocno zleżałą (bo kupuję w promocjach i potem kiszę pod zlewem), zmywarka hula i nic jej nie jest, a wodę mam kamienistą dość mocno.
L.
Reply to
Lisciasty
W dniu 2016-03-18 o 10:35, J.F. pisze:
2 kg sól do zmywarki kosztuje 5 zł.
Reply to
PeJot
Użytkownik "nadir" napisał w wiadomości grup dyskusyjnych:56ec3f61$0$688$ snipped-for-privacy@news.neostrada.pl... W dniu 2016-03-18 o 10:35, J.F. pisze:
Chyba nie - przez zmiekczacz powinna przechodzic woda z kranu, nie resztki z obiadu.
J.
Reply to
J.F.

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.