Zapytanie przekladnia 2N 250 ?

Witam

Przepraszam od razu ze pozwolilem sobie na tej grupie napisac ale szukam schematu do przekladni zebatej z 1975r. o oznaczeniu 2N 250. Chce ja rozlaczyc na czas naprawy od bebna z nawinieta lina z windy. Nie wiem w jaki sposob moze ona byc polaczona z osia bebna napedzajac go. Odkrecone mam wszystkie sruby chyba ze polaczenie bardzo zapieklo sie.

Za wszelka odpowiedz serdecznie dziekuje.

Z powazaniem Sws

Reply to
Sws
Loading thread data ...

Sws pisze:

Jeżeli to produkt Befared to jest nadal w produkcji, więc u nich pytaj.

formatting link

Reply to
SM

Sws napisa (a):

Przekopa em archiwum prywatne , i : Mam dane katalogowe 2N 200,250 i 325,i dalsze do 1000, ale katalog ma 38 lat, Jest leciwy bo z grudnia roku 1969. Dane to : obr n1, prze o enia, Nt , moc w kW przy prze o eniach ( ale ca kowitym , (n1)/(n2). S te g ówne wymiary ( rednice i d ugo ci czopów, wysoko ci osi od podstawy i tp.

Ale nie mam skanu by Ci wys a . Napisz na priv. Dogadamy. Pozdrowienia . W.Kr.

Reply to
wieslaw.kruszewski

A nie ma ona wału wolnoobrotowago jako tuleji stożkowej ?

W.Kr.

Reply to
wieslaw.kruszewski

Sws napisał(a):

Jeżeli nie ma połączenia "przęgłem" to najprawdopodobniej jest to przekładnia ze stożkową tuleją w której osadzony jest na wpuście stozkowy czop wału bębna. A już na pewno jest tak jeżeli przekładnia mocowana jest na "kiwaczce". Takie wahliwe mocowanie przekładni. W.Kr.

Reply to
wieslaw.kruszewski

snipped-for-privacy@gmail.com napisał(a):

Przepraszam, że nie dopisałem jak to ustrojstwo rozłączyć. Po drugiej, dostępnej stronie przekładni jest taki dekiel - pokrywka mocowany do korpusu śrubami. Trzeba go odmocować. Będzie widoczna nakrętka zabezpieczona najczęściej podkładką odginaną, dalej gruba podkładka. Dla 250-tki jest to nakrętka M 24. Rozłączenie powinno być z użyciem ściągacza-wypychacza. Zapieczenia nie powinno być, bo układ jest zamknięty. Może być tylko dobry wcisk. Zwróć uwagę na to, by nie uszkodzić gwintu.

24-kę nawet pogwintowuje się z wysiłkiem. Pozdrowienia. W.Kr.
Reply to
wieslaw.kruszewski

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.