Rys. techniczny

W dniu czwartek, 9 stycznia 2014 21:43:04 UTC+1 użytkownik JD napisał:

Ale dziś pewnie płacą mu za konstruowanie, a nie za rysowanie. Za rysowanie słabo płacą :) Tobie też pewnie szef płaci za pomysł, a nie za kreślenie. Więc chyba lepiej poświęcić czas na naukę czegoś co daje $$ niż mazać mazakami wymienniki :)

P.S. Spojrzałem z ciekawości na wymagania dla pracowników jakiś firm z motoryzacji. I zawsze wymieniają w wymaganiach przynajmniej jeden program CAD 3D. Ciekaw jestem ilu studentów ma szansę w czasie zajęć na uczelni poznać chociaż jeden soft w stopniu takim jak na kursie dla początkujących.

Reply to
EC.ENG
Loading thread data ...

W dniu 2014-01-09 21:56, EC.ENG pisze:

Dokładnie. A jak myślisz, jak się odbywa przekazywanie pomysłu szefowi? Zanim poświęcę czas na rozrysowanie konstrukcji w cadzie precyzyjnie, rozmawiamy nad kartką papieru. Gdybym nie umiał narysować koncepcji tak, by ją zrozumieć, nie dostałbym czasu "antenowego" na dopracowanie szczegółów.

To działa w dwie strony. Szef też miewa pomysły i przekazuje je mnie. Jak myślisz w jakiej formie? ;)

Reply to
JD

W dniu czwartek, 9 stycznia 2014 22:00:38 UTC+1 użytkownik cef napisał:

No więc jak widzisz nie doczytałeś nigdzie jak to jest naprawdę z tym rysunkiem, a jednak na zajęciach z przygotowania dydaktycznego mógłbyś dowiedzieć się czegoś innego. Jak to jest, że na uczelni inwestuje się w tablice interakcyjne, materiały dydaktyczne przekazywane w formie PDF, albo podcastów. Odchodzi się od schematu wykonywania własnoręcznego arkusza sprawozdań z laboratoriów wprowadzając gotowe wzory z miejscami na uzupełnienie danych i wpisanie wniosków. Nikt nie każe tego wykonywać ręcznie, może być w wersji elektronicznej - nawet nie trzeba drukować. Stąd nie rozumiem dlaczego to rysunek jest tak wyjątkowy, że na poziomie studiów wyższych (WYŻSZYCH) trzeba studentów zmuszać do rysowania ręcznego. Okres obcowania z kartką, ołówkiem i linijką dawno mają za sobą w technikum bądź liceum. Jeśli rzeczywiście uważasz, że to może wpłynąć na ich naukę rysunku technicznego to dlaczego usunęli na uczelniach rysunek na kalce, rapitografem? Dlaczego na jednej z uczelnie Krakowskich (celowo nie piszę jakiej) rysunek techniczny dla jednej z grup sprowadzony był do szkicu zawory, a następnie przeniesienie tego do AC? Proces w którym zamienia się ołówek na komputer już dawno się zaczął, tylko że nie idzie to równomiernie z potrzebami rynku.

Swoją drogą DT (dokumentacja techniczna) godzinowo również została obcięta na rzecz rysunku AC. A droga jeszcze daleka, żeby sprostać tym wymaganiom z ogłoszeń o pracę, gdzie SW, INV, czy PRO E to podstawa...

Reply to
EC.ENG

cadzie precyzyjnie,

? koncepcji tak,

na dopracowanie

Ale powiedz mi szczerze, czy do zrobienia tego szkicu, przekazanie informac

Reply to
EC.ENG

.
Reply to
Konrad Anikiel

:

wania obrabiarek CNC do drewna. "

y na studiach?

Reply to
EC.ENG

Oprocz rysunku czegos sie chyba jednak jeszcze nauczyl, znajdzie sie w przemysle pelno posad, gdzie MES nie jest potrzebny.

A dawniej ... byly np instrukcje obslugi, a w nich taki zewnetrzny wyglad gaznika. Naprawde trzeba fachowca aby to narysowac. Znajomosc MES nie wystarczy, znajomosc AutoCada tez nie, nawet dobrze opanowany rys techniczny to za malo.

I tak wychodzisz bez spytania ile placa ? :-)

No fakt, gaznikow juz nie ma, chyba ze w kosiarkach.

No, od nowoczesnej metody do dobrego projektu droga daleka. Slyszales kiedy zeby kable w instalacji samolotu byly za krotkie ? Zanim Catie do tego zaprzegli :-)

J.

Reply to
J.F

ta?

formatting link

Reply to
lukasz.felkowski

W dniu 2014-01-09 22:33, EC.ENG pisze:

Tak. Bo to rozmowa interaktywna. Nie ma czasu na siadanie do kompa i wizualizacje.

Co do formy nauczania (rapidografy kontra rapitografy)

Reply to
JD

Panowie ta rozmowa jest bez

Znowu wracamy do tego samego.

sensem

Reply to
cef

t w budowlance.

Reply to
lukasz.felkowski
Reply to
lukasz.felkowski

Niedobrze jest z budownictwem w Niemczech.

A na serio i OT:

Reply to
cef

nowoczesne techniki jest w sam raz.

Reply to
cef

.
Reply to
EC.ENG

I to w nauczaniu ZASAD rysunku technicznego, a nie samego rysowania.

manualne

Reply to
cef

Konrad

Reply to
Konrad Anikiel

PolyTech Forum website is not affiliated with any of the manufacturers or service providers discussed here. All logos and trade names are the property of their respective owners.